REKLAMA

Powalczyli o wygraną w brydżowym Memoriale [wideo, zdjęcia]

W niedzielę w sielpiańskim kompleksie Łucznik odbył się już VII Memoriał im. mec. Adama Łukomskiego w Brydżu. Podobnie jak w poprzednich latach i tym razem miał on zasięg ponad wojewódzki. 

REKLAMA

Adam Łukomski był koneckim działaczem samorządowym, politycznym, wolnościowym. Piastował też funkcję Posła na Sejm I Kadencji. Jego największą pasją był zaś brydż. Dlatego też kilka lat temu rodzina zmarłego mecenasa Łukomskiego wpadła na pomysł by uczcić jego imię organizując tego typu memoriały. Tę myśl w realne wydarzenia przekuwa brat Adama Łukomskiego, również zapalony brydżysta Marian.

W niedzielnych rozgrywkach w Łuczniku udział wzięło 27 par, wśród nich jedna była kobieca. Uczestnicy turnieju przyjechali do Sielpi z trzech województw: mazowieckiego, łódzkiego oraz świętokrzyskiego. Mieliśmy więc graczy z takich miast jak: Radom, Zwoleń, Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Tomaszów Mazowiecki, Jędrzejów, Skarżysko-Kamienna, Końskie.

REKLAMA

Jacek Bors i Grzegorz Zakrzewski wygrali VII Memoriam im. mec. Adama Łukomskiego w Brydżu, który rozegrano w Sielpi.

Ostatecznie po wielu godzinach gier w VII Memoriale im. mec. Adama Łukomskiego w Brydżu zwyciężyła para zwoleńsko-kielecka Jacek Bors / Grzegorz Zakrzewski, drugie miejsce zdobyła para Andrzej Prokop / Dariusz Włoszczycki z Ostrowca Świętokrzyskiego, trzecie miejsce zajęła para Zbigniew Borkowski / Adam Strzelecki z Kielc. Najlepszą konecką parą okazali się: Jacek Blaszyński i Daniel Ksyta.

Nagrody zwycięzcom wręczał Krzysztof Obratański, burmistrz Miasta i Gminy Końskie w towarzystwie Agnieszki Łukomskiej, córki Mecenasa Adama Łukomskiego.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA