Neptun przegrywa na własnym stadionie ze Staszowem [wideo, zdjęcia]

W piątej kolejce IV Ligi MKS Neptun Końskie niespodziewanie przegrał na własnym stadionie z Olimpią Pogoń Staszów. Konecczanie przegrali 0:2.

Przypomnijmy, że dotychczas Neptun zanotował trzy wygrane i jedną porażkę. Z Pogonią Staszów zawodnicy Jarosława Komisarskiego dominowali. Do przerwy Pogoń Staszów broniła się całą drużyną na własnej połowie, a dwie bramki rywale strzelili nam z kontry. W 27′ do bramki strzeżonej przez Łukasza Herdę piłkę wepchnął Łukasz Rozmysłowski, a w 41′ Wojciech Wyrazik. Mimo to konecczanie mieli więcej sytuacji – w 3 minucie Pach nie trafił do bramki z 3 metrów, a w 8′ Patryk Kwiecień z 11 metrów uderzył minimalnie nad spojeniem słupka z poprzeczką. Podobnych akcji w pierwszej połowie było więcej.

W drugiej odsłonie gra się nieco wyrównała, ale naszym piłkarzom brakowało szczęścia i Armata, Pach, Słaby i Kwiecień przestrzelili w dogodnych sytuacjach. Ostatecznie z Końskich Pogoń Staszów wywiozła trzy punkty.

Za tydzień Neptun na wyjeździe zmierzy się z GKS’em Rudki. Obecnie konecka drużyna zajmuje 7 miejsce w tabeli IV Ligi.

Neptun Końskie – Olimpia Pogoń Staszów 0:2 (0:2)
Neptun: Herda, Kwiecień, Słaby (Pilarski), Armata, Sroka (Skalski), Sztandera (Skoczylas), Wojna, Urban (Dajer), Sierszyński, Markowicz, Pach