Świetny mecz i zwycięstwo Neptuna! [Retransmisja, konferencja prasowa]

Po dramatycznym meczu Neptun Końskie w niedzielne popołudnie pokonał Moravię Morawica 3:2. To było spotkanie o dwóch twarzach – w pierwszej odsłonie dominowali konecczanie, podobnie na początku drugiej. Jednak ostatnie 35 minut spotkania kompletnie zdominowali goście. Zapraszamy do obejrzenia retransmisji całego spotkania oraz zapisu konferencji prasowej.

Przed spotkaniem miała miejsce miła uroczystość. Zawodnicy Neptuna Końskie z rąk burmistrza Krzysztofa Obratańskiego i jego zastępcy Krzysztofa Jasińskiego otrzymali stypendia sportowe na I półrocze. To łącznie blisko 12 tysięcy złotych miesięcznie. Stypendia otrzymali: Marcin Binkowski, Maciej Blach, Szymon Górecki, Łukasz Herda, Patryk Kwiecień, Adrian Maciejewski, Grzegorz Obuch.

W pierwszej odsłonie żółto-niebiescy rzucili się do ataków i co ważne: były one dobrze zorganizowane, a gra naszego zespołu mogła podobać się licznie przybyłej na stadion przy ulicy Sportowej publiczności. Już w 10 minucie na prowadzenie Neptun wyprowadził Jakub Banasik trafiając do siatki technicznym strzałem.

Na 2:0 tuż przed przerwą wynik podwyższył Patryk Raczyński. Warto dodać, że zawodnik ten pojawił się na boisku zmieniając kontuzjowanego Kacpra Błaszczyka. Dla Raczyńskiego był to debiut w barwach Neptuna i trzeba przyznać, że wymarzony – w 51′ minucie podwyższył on wynik na 3:0 zaliczając tym samym swoje drugie trafienie.

Od tego momentu do ataku przeszli piłkarze Moravii. Kilka minut po trzecim golu dla konecczan bramkę dla ekipy z Morawicy zdobył Rotysław Prymak. Natomiast w 67′ minucie gola z rzutu karnego zdobył Luis Sanchez. Na tym ataki gości się nie skończyły. Na szczęście jednak dla naszych do końca spotkania gospodarzom udało się dowieźć wynik 3:2.

W przyszłą sobotę konecczanie na wyjeździe zagrają z GKS-em Nowiny. W niedzielę 10 kwietnia o godzinie 16:00 podejmą na stadionie przy Sportowej Granat Skarżysko-Kamienna. Dodajmy, że zawodnicy Arkadiusza Bilskiego na ten moment zajmują szóste miejsce w tabeli IV Ligi (tracąc jeden punkt do piątego Granatu).

Neptun Końskie – Moravia Morawica 3:2 (3:0)
Gole dla Neptuna: Banasik, Raczyński – 2
Neptun: Herda, Maciejewski, Skalski, Marcinkowski (Górecki), Borczyński, Kwiecień (Wojna), Karwat (Obuch), Błaszczyk (Raczyński), Blach, Banasik, Castillo.