REKLAMA

Przykłady dobrych praktyk w obszarze turystyki na terenie LGD 'U-Źródeł’ (II)

Szukasz miejsca, by móc w spokoju odetchnąć i odpocząć? A może szukasz miejsc ciekawych, w którym będziesz będziesz mógł się realizować swoje pasje i zainteresowania? – zachęcamy Cię do zapoznania się z przykładami dobrych praktyk w zakresie działalności w obszarze turystyki na terenie LGD „U-Żródeł”.

REKLAMA

Zobacz, że to czego szukasz jest naprawdę niedaleko!

REKLAMA

Ośrodek Wypoczynkowy WAKO

Adres:
Czarniecka Góra 64
26-220 Czarniecka Góra

Kontakt:
+ 48 662 196 736
[email protected]

Oferta:

Ośrodek dysponuje kilkudziesięcioma miejscami noclegowymi w pokojach z oddzielnymi łazienkami, posiada parking na około 20 miejsc. Teren ośrodka znajduje się w samym środku lasu, jest ogrodzony i strzeżony.

Wśród bujnej zieleni należącej do posesji umiejscowiony jest zadaszony grill na około 15-20 osób, huśtawki dla dzieci, oczko wodne oraz ławeczki, na których mogą wypoczywać Goście. Ośrodek organizuje wesela i inne imprezy okolicznościowe.

***

Ośrodek Wypoczynkowy ZOSIEŃKA

Adres:
Czarniecka Góra 58
26-220 Czarniecka Góra

Kontakt:
+ 48 604 209 803
+ 48 41 374 14 31

Oferta:

Dla Gości przygotowano 56 tanich miejsc noclegowych w pokojach jedno, dwu, trzy i czteroosobowych, wyposażonych w pełny lub niepełny węzeł sanitarny, łazienkę z wc lub umywalkę. Ośrodek zapewnia również smaczne i tanie całodzienne wyżywienie.

Na terenie posesji znajduje się bezpłatny dozorowany parking. Bezpośrednie sąsiedztwo ośrodka ze Świętokrzyskim Centrum Rehabilitacji specjalizującym się w zakresie kompleksowej rehabilitacji pacjentów z schorzeniami narządu ruchu o etiologii neurologicznej, ortopedycznej, urazowej i reumatologicznej, daje możliwość naszym gościom korzystania z zabiegów rehabilitacyjnych oraz pełnowymiarowego basenu kąpielowego. Ośrodek posiada wspaniałe warunki do organizowania m.in.: imprez integracyjnych, zielonych szkół, kolonii i ferii.

***

Pasieka u Pawcia, Domki do Uloterapii

Adres:
ul. Kielecka 34
26-220 Hucisko

Kontakt:
+ 48 608 866 640

Oferta:

Pasieka u Pawcia pragnie zaprosić wszystkich na całkowitą nowość jaką jest uloterapia. Uloterapia polega na przebywaniu w jednym pomieszczeniu razem z pszczołami. Mikrowibracje i biopole wytwarzane przez pszczoły, powietrze z ula, zapach miodu oraz propolisu, szum, symfonia jaką „grają” tysiące poruszających się pszczelich skrzydełek działają na człowieka uzdrawiająco i kojąco. W ulach nie ma wirusów, grzybów i bakterii. Pszczoły utrzymują bardzo wysoką higienę. I głównie to oczyszczone, filtrowane z wszelkich naleciałości powietrze oddziałuje pozytywnie na ludzi, przywraca równowagę w gospodarce organizmu. Domki wykorzystywane do uloterapii w Pasiece u Pawcia zbudowane z drewna, wewnątrz posiadają leżanki, pod którymi w odległości 20 cm pod siedziskiem są po dwa ule, czyli około 250.000 pszczół. Dodatkowym dobrem płynącym z takiego obcowania z pszczołami jest fakt, że owady wytwarzają zdrowotne pole magnetyczne w odległości 60 centymetrów. Pszczoły od człowieka oddzielają gęste siatki – takie zabezpieczenie powoduje, że przebywający w domku jest bezpieczny, nie naraża się na użądlenia.

Ze wspomnianych uli właściciel domków nie zbiera miodu i propolisu. Delikatna woń propolisu unosi się w powietrzu i łagodzi dolegliwości, schorzenia jakie akurat występują u człowieka.

Już wiadomo, że uloterapia jest zbawcza w leczeniu bezsenności, chorób układu nerwowego, niedowładów. Łagodzi objawy stwardnienia rozsianego oraz porażenia mózgowego, skutecznie łagodzi wszelakie uczulenia oraz alergie. Niweluje syndrom ciągłego zmęczenia, choroby układu moczowego, zapalenie nerek, zapalenie gruczołu krokowego, choroby serca. Reguluje ciśnienie krwi, problemy z krążeniem, zmniejsza odczuwanie duszności, pomaga zniwelować dolegliwości pozawałowe i zadyszkę. A co ważne, wspomaga serce. Ponadto leczy choroby górnych i dolnych dróg oddechowych. Zwiększa wydolność płuc, pomaga w leczeniu trądziku i wszelakich uczuleń. Leczy częste migreny, z chroniczny ból głowy, wspomaga w osłabieniu układu odpornościowego. Seans uloterapii może trwać od 15 minut do kilkunastu godzin. Pierwsze efekty odczuwa się już po godzinnej sesji. W domkach można również nocować. W każdym mogą przebywać jednocześnie cztery osoby.
Artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *