REKLAMA

Czy dermatologia w koneckim szpitalu przestanie istnieć?

W połowie sierpnia miało miejsce spotkanie Zarządu Powiatu Koneckiego, podczas którego omawiano ważne kwestie związane z pracą niektórych oddziałów. Podczas zebrania wybrzmiały informacje o tym, że pojawił się spory problem związany z oddziałem dermatologii. Podane dane oraz cytaty pochodzą z protokołu spotkania.

REKLAMA

REKLAMA

Według informacji przekazanych przez dyrektorkę ZOZ-u Annę Gil, kilku lekarzy złożyło wypowiedzenia z pracy, żądając podniesienia stawki godzinowej. Stawka ta jest znacznie wyższa niż stawki lekarzy z tytułami profesora, w tym konsultanta wojewódzkiego ds. dermatologii – a przynajmniej tak wynika z danych przedstawionych w protokole z omawianego zebrania zarządu powiatu.

„Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Końskich – Pani Anna Gil poinformowała Zarząd o sytuacji i zagrożeniach, jakie zaistniały w Oddziale Dermatologii. Oznajmiła, że dwóch lekarzy dermatologów i jeden chirurg onkolog złożyli wypowiedzenia z pracy” – czytamy w protokole spotkania.

Brak porozumienia z dermatologami może potencjalnie doprowadzić do zamknięcia oddziału. Podsumowując, zarząd ZOZ-u w Końskich stoi przed wyzwaniem zapewnienia ciągłości opieki medycznej na oddziale dermatologii w obliczu braku personelu medycznego.

Jak można przeczytać w protokole reprezentant zarządu „zaproponował, aby negocjować z lekarzami warunki pozostania w koneckim szpitalu, w tym wysokość wynagrodzenia, ale nie do żądanych, nierealnych do zapłacenia kwot”.

Inny członek zarządu „biorąc pod uwagę dobro pacjenta oraz możliwości odejścia lekarzy do innych palcówek dał pod rozwagę kierownictwu szpitala stawkę na poziomie konsultanta wojewódzkiego”.

Przewodniczący zarządu natomiast „stwierdził, że w jego ocenie nie należy w tej sprawie ulegać lekarzom ponieważ mogą iść za tym daleko idące konsekwencje”.  

Kolejny członek zarządu uważa, że „sam fakt podniesienia wynagrodzeń lekarzom dermatologom spowoduje efekt domina i żądania płacowe pozostałych pracowników tej grupy zawodowej. Biorąc pod uwagę opinię konsultanta wojewódzkiego na temat stawek w województwie i kraju zawnioskował o pozostawienie ich bez zmian”. 

Ale co z pacjentami, którzy potrzebują leczenia w szpitalu? Jak czytamy w protokole: „zachowawczym rozwiązaniem będzie prowadzenie pacjentów dermatologicznych w ramach oddziału Chorób Wewnętrznych”.

Link do protokołu z zebrania: TUTAJ. Powyższe zagadnienie jest szczegółowo opisane w Ad.7. Jeśli pojawią się nowe informacje w tym temacie, na pewno Państwa poinformujemy.

REKLAMA

9 thoughts on “Czy dermatologia w koneckim szpitalu przestanie istnieć?

  1. Adam pisze:

    Przeciez jest usmiechnieta nowa minister zdrowia ,ta od loterii paragonowej …. Leszczyna ,
    ona pomoze ,znajdzie wyjscie z sytuacji.
    Na wszystkim sie zna przeciez i taka wygadana.

  2. obserwator pisze:

    Słaba ta pesudo transparentność działań. Szkoda, że Pani Dyrektor wraz z Zarządem Powiatu nie byli tak transparentni w sytuacji skarg i niezadowolenia pracowników. Baaaardzo słaby ruch…. 🙁

  3. Marcin pisze:

    A nie lepiej sprywatyzować szpital. Przecież o to chodzi zarządowi starostwa.
    Jest wśród nich jeden taki który bardzo chętnie go przejmie.

  4. Mefisto pisze:

    A ja mam świerzb. Jeden gość co się zna doradził mi, by to smarować benzyną, ale jeszcze nie zeszło. Nie wierzę w żadne leki, tylko zdzierają od chorych ludzi pieniądze, a one nie leczą. Podobno skuteczne są zielone muchomory zalane spirytusem, ta trucizna ponoć zabija pasożyty, może ktoś się orientuje w tym temacie?

  5. Herpes pisze:

    Po co taka dermatologia, jak leczą ludzi nie wiedząc na co! Liszaj czy grzybica co za różnica ?! Takiej dermatologii jak była za Majewskiego już istnieć tu nie będzie. Zamknąć w pi…u i otworzyć onkologię!!!!!!!!

  6. […] Państwa o problemach, jakie pojawiły się na oddziale dermatologii w koneckim szpitalu (LINK). Wszystkie dane i cytaty, jakie podaliśmy w tym tekście pochodziły z protokołu spotkania […]

  7. Pacjentka pisze:

    Czemu taka Ukraina zapewnia darmową medycynę, i to bez Zusów, a nas nie stać na nfz, mimo że każdy płaci składkę!! Bo lekarze zarabiają po 10 tysiecy, plus prywatnie. A specjaliści z nich żadni, bo nie dostałam w końcu diagnozy po kilku tygodniach łącznie spędzonych na tym oddziale, jak mi dolegało tak dalej dolega i powiedzieli że kto wie, co to jest, ale niech Pani przyjdzie za rok

    • obserwator pisze:

      Proponuję jednak nie porównywać w taki sposób systemów opieki zdrowotnej w dwóch krajach. Zapewniam Panią jednak, że „u nas” nie każdy płaci składkę zdrowotną. Ile Pani proponuje, żeby lekarz z tytułem specjalisty zarabiał? Czy proponuje Pani ograniczenie możliwości pracy personelu medycznego tylko do komercji albo tylko NFZ?
      Zapewne dostała Pani przy wypisie kartę informacyjną – w niej na pewno jest zawarte rozpoznanie i epikryza. Jest również informacja o wykonanych badania, podanych lekach i dalszych zaleceniach. Może w Pani przypadku zaleceniem jest obserwacja?

  8. Gość pisze:

    Pani pacjentka widzę że jest super specjalistką w każdej dziedzinie ,a najbardziej w ocenianiu innych , i nie rozumiem po co takie wywody !? nie na miejscu , być może pani pacjentka nie rozumie co jest napisane na karcie wypisu i ocenia po staroświecku niezbyt elegancko ludzi !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *