Gmina Stąporków w ramach dotacji celowej przeznaczyła 34 440 zł na prace modernizacyjne na terenie Ogrodu Działkowego „Słoneczko”, należącego do Polskiego Związku Działkowców.
REKLAMA

Środki zostały przyznane na podstawie uchwały Rady Miejskiej z dnia 15 kwietnia 2025 roku i przeznaczone na modernizację zbiornika wodnego znajdującego się na terenie ogrodów działkowych.
REKLAMA
W ramach prac wykonano: oczyszczenie oczka wodnego i rowu, umocnienie brzegów oczka, stabilizację części rowu kruszywem. Ma ono pełnić rolę zbiornika małej retencji.
„Ta inwestycja, choć niewielka, znacząco poprawiła komfort działkowców, którzy od lat zmagali się z problemem zalewania działek wodą” – mówi burmistrz Stąporkowa Jarosław Młodawski.
Zdjęcia (UM w Stąporkowie):













