REKLAMA

Kilkadziesiąt laptopów i mnóstwo sprzętu elektronicznego dla szkół w gminie Radoszyce

Gmina Radoszyce wzmacnia cyfrowe zaplecze swoich szkół. W październiku i listopadzie podpisano łącznie dwie umowy z Ministrem Cyfryzacji, dzięki którym placówki oświatowe otrzymają nowoczesny sprzęt komputerowy w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO).

REKLAMA

REKLAMA

Pierwsza z umów, zawarta 13 października, dotyczy przekazania urządzeń multimedialnych służących wyrównaniu poziomu wyposażenia szkół w przenośny sprzęt komputerowy. To część inwestycji C2.1.2 realizowanej z ogólnopolskiego budżetu wynoszącego 1,41 mld zł. W jej ramach do szkół podstawowych w Gminie Radoszyce trafi 48 laptopów, 8 laptopów przeglądarkowych oraz 15 tabletów. Sprzęt ma pomóc w niwelowaniu różnic edukacyjnych między uczniami z różnych regionów oraz podnieść jakość nauczania poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii.

Drugą umowę zawarto 13 listopada 2025 roku. Obejmuje ona wyposażenie szkół w zestawy umożliwiające prowadzenie zajęć zdalnych i hybrydowych w ramach inwestycji C2.2.1. Gmina otrzyma łącznie 43 komplety narzędzi informatycznych, składających się m.in. z tabletów piórkowych, kamer, mikrofonów, słuchawek, statywów i HUB-ów USB. Zestawy będą wspierać zarówno edukację zdalną, jak i codzienną pracę nauczycieli i uczniów. To działanie finansowane jest z puli ponad 99 mln zł przeznaczonych dla beneficjentów w całym kraju.

Sprzęt trafi do pięciu placówek na terenie gminy:

  • Szkoły Podstawowej w Kapałowie,
  • Szkoły Podstawowej im. majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Klucku,
  • Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Górnikach,
  • Szkoły Podstawowej im. gen. bryg. Antoniego Hedy-Szarego w Radoszycach,
  • Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Wilczkowicach.

Realizacja projektu ma przyczynić się do rozwoju kompetencji cyfrowych uczniów i poprawy warunków nauki w lokalnych szkołach, zapewniając im dostęp do sprzętu zgodnego ze współczesnymi standardami edukacyjnymi.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *