REKLAMA

Aktualizacja: Awantura a następnie śmierć w gminie Słupia Konecka

Policjanci podjęli dziś interwencję w sprawie 42-latka, który miał się awanturować w gminie Słupia Konecka. Został on zabrany do szpitala we Włoszczowie i tam zmarł. Sprawę bada już prokuratura. Aktualizacja: Według informacji z prokuratury zgon mężczyzny nastąpił bez udziału osób trzecich. 

REKLAMA

Zdjęcie Poglądowe.

Sytuacja miała miejsce we wtorkowy poranek na terenie jednej z miejscowości w gminie Słupia Konecka –„Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziś około godziny 8:00 rano otrzymaliśmy dwa zgłoszenia. Z pierwszego z nich wynikało, że 42-letni mężczyzna się awanturuje na terenie gminy Słupia Konecka. Kolejne dotyczyło mężczyzny, który szedł po jednej z miejscowości na terenie gminy Słupia Konecka i demolował skrzynki na listy oraz zaczepiał mieszkańców, później okazało się, że to ta sama osoba. Na miejscu patrol potwierdził, że mężczyzna zachowuje się irracjonalnie. W związku z obawy o stan psychofizyczny mężczyzny dyżurny jednostki zadysponował pogotowie ratunkowe”  – tłumaczy starszy sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Z informacji nieoficjalnych wiemy, że mężczyzna w trakcie interwencji nie łączył logicznie zdań, nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania –„W trakcie interwencji mężczyzna zasłabł. W tym czasie na miejscu było już pogotowie ratunkowe, które udzieliło pomocy i zabrało go do szpitala we Włoszczowie. Po trzech godzinach ze szpitala dotarła informacja o śmierci mężczyzny” – dodaje starszy sierżant Przygodzka.

REKLAMA

W chwili obecnej wykonywane są czynności na miejscu tego zdarzenia pod nadzorem Prokuratury we Włoszczowie. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, która wyjaśni co było bezpośrednią przyczyną zgonu 42-latka.

Aktualizacja z 15.02.2021: Według informacji z prokuratury zgon mężczyzny nastąpił bez udziału osób trzecich. 

REKLAMA

Comments are closed.