REKLAMA

Będzie oszczędniej i ładniej. Przed nami termomodernizacje szkół [wideo, zdjęcia]

Szkoły Podstawowe w Rogowie, Kazanowie i Modliszewicach w najbliższych miesiącach przejdą gruntowne termomodernizacje. We wrześniu uczniowie powrócą do szkół po remontach!

REKLAMA

We wtorek burmistrz miasta i gminy Końskie w towarzystwie dyrektorów szkół: Pawła Milcarka z Kazanowa, Waldemara Wiktorowskiego z Rogowa i Barbary Makuch z Modliszewic podpisał umowy dotyczące termomodernizacji wspomnianych placówek oświatowych. –„Kiedy mówimy o wydatkach na oświatę to w gminie zawsze uważaliśmy je za inwestycje, ale jeżeli mówimy o tych wydatkach na oświatę to serce boli kiedy płaci się za dużo na energię elektryczną, czy ciepłą kiedy te pieniądze można przeznaczyć na dodatkowe zajęcia, na pomoce naukowe, na wyposażenie szkół.” – mówił we wstępie do tego spotkania Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Oszczędność zaś na tych mediach według przeprowadzonego audytu energetycznego sięgnie aż 52 %.  W Rogowie prace będą najbardziej widoczne, bo oprócz termomodernizacji związanej z wymianą oświetlenia, okien, czy ociepleniem budynku, kompletny remont przejdzie także dach szkoły. Tutaj robotami zajmie się firma SGW Budownictwo, którą reprezentował Grzegorz Lipka. Koszt prac to ponad 1 milion 340 tysięcy złotych.

REKLAMA

Nieco tańsze będą termomodernizacje budynków szkół w Kazanowie oraz Modliszewicach – za te prace gmina zapłaci po około 860 tysięcy złotych. Tam remontami zajmą się kolejno firma Budmar, którą reprezentował Marian Marszałek oraz firma BANKAR reprezentowana przez Jacka Karolaka. –„Postaram się dopilnować by Państwo byli zadowoleni z naszej roboty, znamy się na tym fachu, aczkolwiek czasem się nie udaje, potrafimy przeprosić, naprawić. W wyniku usterki gwarantujemy do końca je prowadzić i zrobić by było dobrze. Zaufajcie nam, a my spróbujemy sprostać temu zadaniu.” – mówił w imieniu wykonawców Marian Marszałek z firmy Budmar.

Jak udało nam się dowiedzieć prace termomodernizacyjne dotyczące wszystkich trzech szkół zakończą się w sierpniu, a w nowy rok szkolny uczniowie wejdą już w odświeżonych budynkach. Całkowity koszt tego zadania  wyniesie 3 073 319,96 zł, z czego 85 % kosztów kwalifikowanych będzie pochodziło z pozyskanych środków zewnętrznych z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Będzie oszczędniej i ładniej. Przed nami termomodernizacje szkół [wideo, zdjęcia]

  1. Pingback: Piknij Familijny w Kazanowie - relacja wideo | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *