REKLAMA

Bike Orient na Konecczyźnie. Tym razem ze startem w Maleńcu [wideo, zdjęcia]

Około 300 miłośników aktywności z mapą w ręku w sobotę wyruszyło na trasę rajdu „Bike Orient” z Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu. Organizatorem wydarzenia w naszym regionie jest Stowarzyszenie ImperActive. 

REKLAMA

„Bike Orient” w poprzednich latach odbywał się w gminie Smyków. Tym razem przeniesiono go do gminy Ruda Maleniecka, a bazą wydarzenia stał się Zabytkowy Zakład Hutniczy w Maleńcu. Tam już w piątek zjeżdżali się miłośnicy rowerów oraz wszelkich aktywności z mapą w ręku z całej Polski. W sumie w wydarzeniu udział bierze około 300 osób. Wiele z nich nocuje na terenie dawnej Fabryki Żelaza.

Rajd „Bike Orient” polega na pokonywaniu na rowerze trasy wyznaczonej przez organizatorów. Zawodnicy muszą zameldować się na specjalnie oznakowanych punktach kontrolnych, a o ich rozmieszczeniu dowiadują się z map otrzymanych tuż przed startem (wyznaczono je głównie na terenach gmin Ruda Maleniecka oraz Fałków). Oprócz cyklistów w sportowej imprezie udział wzięli także piechurzy i biegacze, ale w zdecydowanie skromniejszej liczbie.

REKLAMA

O godzinie 9:00 z terenu malenieckiego zakładu wystartowali uczestnicy mierzący się z trasami „MEGA” – 60 km oraz „GIGA” – 120 km. Natomiast o 10:00 swój udział w rajdzie rozpoczęli piechurzy, biegacze oraz cykliści rywalizujący na trasie „FAN” – 30 km.

Wieczorem w Maleńcu odbędzie się podsumowanie wyścigu, wręczenie dyplomów, medali i upominków. Z tej okazji przewidziano specjalny poczęstunek potrawami z grilla oraz ogniska.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *