Stylistka rzęs Aneta Mucha i kosmetyczka Aneta Sroka są w naszym regionie koordynatorkami akcji #PięknodlaBohaterek. W skrócie chodzi o to, że branża kosmetyczna chce odwdzięczyć się pracowniczkom służby zdrowia za walkę z koronawirusem. I choć gabinety piękności są jeszcze zamknięte to koordynatorki zachęcają wszystkich działających w branży beauty do włączania się w akcję. Jak dołączyć? Wystarczy skontaktować się z koordynatorkami poprzez specjalny fanpage na Facebooku – znajdziecie go TUTAJ.
REKLAMAAneta Mucha to Mistrzyni Świata 2019 w stylizacji rzęs. Tytuł zdobyła podczas czempionatu w Monachium. Zajmuje się także stylizacją brwi. Jej salon mieści się w Końskich przy ulicy Krakowskiej (nad centrum chińskim). Aneta Sroka prowadzi salon kosmetyczny As-Beauty w Stąporkowie przy Alei Tysiąclecia.
Akcja #PięknodlaBohaterek ma jeden prosty cel: odwdzięczenie się wszystkim kobietom związanym z służbą zdrowia za pracę dla dobra całego spoleczeństwa:
REKLAMA–„My kobiety branży beauty możemy okazać wdzięczność kobietom z linii pierwszego frontu – lekarzom, pielęgniarkom, paniom salowym. Ci pracownicy są dla nas dostępni cały czas, więc odwdzięczmy się tym w czym jesteśmy najlepsi, tym czym możemy się podzielić” – Aneta Mucha, koordynatorka akcji, prowadzi salon stylizacji rzęs w Końskich przy ulicy Krakowskiej
–„Chcemy się im odwdzięczyć w imieniu wszystkich w postaci bonów na usługi do wykorzystania już po okresie pandemii, kiedy będzie bezpiecznie i kiedy będzie można z naszych usług już korzystać […] Piękno dla bohaterek do akcja odwdzięczenia się całemu personelowi medycznemu za swój wkład w walkę z koronawirusem, za swoje poświęcenie. Próbujemy jako branża beauty choć trochę uprzyjemnić im później ten czas, który teraz spędzają w szpitalach – wielogodzinne dyżury, brak kontaktu z bliskimi. Później taka chwila dla siebie, chwila relaksu jest jak najbardziej dobrym pomysłem by w taki sposób podziękować branży medycznej” – dodaje Aneta Sroka z Salonu As-Beauty w Stąporkowie.
Co warte podkreślenia i docenienia branża beauty myśli o innych, chociaż samemu w dobie epidemii ma ogromne problemy. Kosmetyczki, czy fryzjerzy już od niemal dwóch miesięcy nie mogą wykonywać swoich zawodów.
–„Nasza sytuacja jako kosmetyczek, jako branży kosmetycznej, usługowej jest tak naprawdę żadna. Nie funkcjonujemy. Spędzamy czas w domu z rodzinami. W związku z tym ponosimy straty i czekamy z niecierpliwością aż nasze usługi się otworzą. Straty są duże, bo nie przyjmujemy żadnych klientów, nie możemy wykonywać zawodu, salony są zamknięte, więc straty to 100%” – opowiada Aneta Sroka prowadząca swój biznes w Stąporkowie.
-„Obecnie nie jest wesoło… my styliści rzęs, paznokci, fryzjerzy, kosmetyczki zostaliśmy całkowicie odsunięci od pracy i znaleźliśmy się w dość trudnej sytuacji finansowej. Zachowujemy jednak zimną krew i czekamy cierpliwie aż będziemy mogli wrócić do wykonywania zawodu […] Już około 2 miesięcy siedzimy w domu i całkowicie nie możemy pracować. Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło – są webinary, szkolenia online i uważam, że wrócimy dużo silniejsze i z nowymi doświadczeniami” – szuka pozytywów Aneta Mucha.
Samą akcję #PięknodlaBohaterek zapoczątkowała pracująca w Olszytnie Monika Mroczka. Następnie rozpowszechniła się ona po większych miastach w Polsce, a teraz dotarła też do mniejszych regionów. Jak dołączyć do wspierania kobiet związanych z służbą zdrowia? Wystarczy skontaktować się z koordynatorkami poprzez specjalny fanpage na Facebooku – znajdziecie go TUTAJ. Dołączać mogą nie tylko kosmetyczki, ale i fryzjerzy, gabinety odnowy, masażu, a nawet siłownie i kluby fitness.
–„Zachęcamy wszystkie salony kosmetyczne do wzięcia udziału w akcji #Pięknodlabohaterek. Mogą one wyrazić zainteresowanie wzięciem udziału w akcji pod naszymi postami na Facebooku wpisując ilość przekazywanych bonów, nazwę usługi i szpital do którego chcą przekazać bony: Skarżysko, Kielce, czy inna placówka medyczna„ – mówi Aneta Sroka.
-„Możemy tak naprawdę dodać dowolną ilość bonów. To może być darmowe strzyżenie, darmowa stylizacja rzęs, darmowy wstęp na siłownię. Tak naprawdę darmowa usługa. Wszystkie vouchery zostaną rozdysponowane pomiędzy personel medyczny w poszczególnych miejscowościach” – dodaje Aneta Mucha.
Przekazywane bony muszą być długoterminowe – do wykorzystania przynajmniej do końca 2020 roku, ponieważ tak naprawdę wciąż nie wiadomo kiedy będzie można je realizować. Po przekazaniu datków to już koordynatorki zajmą się dostarczeniem voucherów do placówek służby zdrowia. Serdecznie zachęcamy do wspierania akcji.
Zdjęcia: