REKLAMA

Dziś rymujemy, bo odpady segregujemy. Gmina Końskie rozstrzygnęła ekologiczny konkurs [wideo, zdjęcia]

W czwartek w siedzibie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Końskie rozstrzygnięty został konkurs poetycki pt. „Dziś rymujemy, bo odpady segregujemy”. Poznaliśmy zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych. 

REKLAMA

Konkurs organizowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Końskie prowadzony był w szkołach podstawowych w okresie od 21 listopada do 16 grudnia, dedykowano go uczniom klas IV-VIII. W sumie wpłynęły 33 prace poetyckie wykonane przez dzieci z ośmiu szkół podstawowych –„Podstawowym celem konkursu było włączenie dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych do udziału w działaniach związanych z poprawną segregacją odpadów, kształtowanie u dzieci i młodzieży postaw proekologicznych i podnoszenie świadomości ekologicznej” – mówił podczas uroczystości rozdania nagród Dariusz Kowalczyk, dyrektor Biblioteki Publicznej i członek jury.

Jury, któremu przewodniczył kierownik Referatu Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej i Rolnictwa w Urzędzie Miasta i Gminy Końskie Zbigniew Skowron postanowiło przyznać nagrody w dwóch kategoriach:

REKLAMA

W kategorii I dla uczniów klas IV – VI: 

Miejsce I – Zuzanna Sadzyńska z Zespołu Placówek Oświatowych w Dziebałtowie
Miejsce II – Natalia Błaszczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich
Miejsce III – Iga Młodawska z Zespołu Placówek Oświatowych w Pomykowie
Wyróżnienia: Kacper Głowiński (SP 1 Końskie), Zuzanna Słowik (ZSO Dziebałtów), Dawid Pękala (ZPO Pomyków), Magdalena Kołodziejczyk (ZPO Nieświń)

W kategorii II dla uczniów klas VII – VIII: 

Miejsce I – Adam Ferensztajn ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich
Miejsce II – Marcin Pasek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Końskich
Miejsce III – Joanna Węglińska z Zespołu Placówek Oświatowych w Bedlnie
Wyróżnienia: Maja Dyła z ZPO w Nieświniu, Maja Kwiecińska z SP 2 Końskie, Mikołaj Kołtonowski z ZPO w Dziebałtowie, Zuzanna Przepióra z ZPO w Rogowie

Fundatorem upominków dla wyróżnionych i nagród dla najlepszych był Urząd Miasta i Gminy w Końskich. Na koniec kilka słów do uczestników konkursu skierował organizator – burmistrz Krzysztof Obratański:

„Rzadko kto z nas myśląc o poezji ma wyobrażenie, że nie dotyczy to kwiatów, przyrody, ojczyzny, innego pięknego człowieka, który jest bliski naszemu sercu, a myśli o segregacji odpadów. Okazuje się, że w każdej dziedzinie rym może pięknym słowem opowiedzieć o tym, co powinna na trzeźwo pomyśleć głowa. Jeżeli ktoś nad tym rymem zastanawiając się przypomni sobie i utrwali sobie zasady segregacji odpadów to myślę, że już pewien sukces mamy osiągnięty” – mówił burmistrz.

Podobne przedsięwzięcia mające na celu edukowanie społeczeństwa co do konieczności, ale i korzyści płynących z segregacji odpadów gmina Końskie planuje realizować w przyszłych latach.

Zdjęcia:

REKLAMA

7 thoughts on “Dziś rymujemy, bo odpady segregujemy. Gmina Końskie rozstrzygnęła ekologiczny konkurs [wideo, zdjęcia]

 1. lutek pisze:

  ALE PIERDY

  • zdyszany mleczarz pisze:

   To nie są żadne pierdy w przeciwieństwie do Ciebie – to jak najbardziej fajny konkurs i szacunek dla organizatorów i uczestników.

 2. Konecczanka pisze:

  I tym się właśnie zajmuje „konecki guru”. Niech się tym miastem zajmie ktoś młody, zdolny, odpowiednio wykształcony.

 3. […] Dziś rymujemy, bo odpady segregujemy. Gmina Końskie rozstrzygnęła ekologiczny konkurs [wideo, zd… […]

 4. luba pisze:

  Ja odpady segreguje ,papier ,plastik w pojemniki wysypuje .Monitoring w gminie słaby wszyscy płacimy za nie zdeklarowanych śmieciarzy ,Dla nich abolicja ,może zdała by się Policja

 5. Troll pisze:

  Teraz ja Wam zarymuje, za rządów pisu śmieci się nie segreguje
  Elektorat pisowski tylko czeka na zasiłki
  Przepijając 550+ pod sklepem a potem dostaje delirki

 6. sagon z modlisiewic pisze:

  trollu, ni do rymu, ni do taktu, włóż se ciula do kontaktu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *