REKLAMA

‚Galeria na płocie’ w Gosaniu [wideo, zdjęcia]

W sobotę w Gosaniu w gminie Stąporków miało miejsce nietypowe wydarzenie artystyczne. Powstała tam „Galeria na płocie”, czyli wystawa malarska wywieszona na ogrodzeniach dwóch domostw.

REKLAMA

Inicjatywę w zeszłym roku rozpoczęło Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych. Zainteresowanie było duże, więc artyści ponownie podjęli się zorganizowania tego wydarzenia.

– „‚Galeria na płocie’ powstała w ubiegłym roku w warunkach pandemicznych. W zasadzie prawie nie było wydarzeń w kulturze wtedy. W odpowiedzi na te ciężkie warunki powstała galeria na płocie, czyli wystawa na świeżym powietrzu, gdzie każdy mógł ją zobaczyć z samochodu, na piechotę, na świeżym powietrzu. Nie ograniczały nas przepisy dotyczące pandemii” – mówił Bolesław Jóźwik z TPSP.

REKLAMA

Wystawę można było oglądać w godzinach od 11:00 do 17:00 w sobotę. Swoje obrazy wywiesiło pięcioro malarzy należących do Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych: Elżbieta Nowak, Bronisława Ryś, Bolesław Jóźwik, Roman Konecki i Mirosław Madej. Dzieła były tworzone różnymi technikami i w różnych stylach artystycznych, więc było na czym zawiesić oko.

Mimo silnego wiatru zainteresowanie było spore. Pojawili się nie tylko mieszkańcy wsi, ale też osoby spoza Gosania czy przejeżdżające obok. „Galeria na płocie” na pewno zagości w gminie Stąporków jeszcze nie raz.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “‚Galeria na płocie’ w Gosaniu [wideo, zdjęcia]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *