REKLAMA

Gatniczanki zaprosiły na pierwszy taki festyn rodzinny [wideo, zdjęcia]

W ostatni czwartek w Gatnikach odbył się festyn rodzinny organizowany przez Koło Gospodyń Wiejskich Gatniczanki. Pojawiły się władze gminy i powiatu.

REKLAMA

Było to pierwsze takie wydarzenie w tym miejscu, o czym informuje nas zastępca przewodniczącej Gatniczanek Katarzyna Serek. Koło działa od marca bieżącego roku pod przewodnictwem Barbary Płyty i zrzesza obecnie około 30 osób.

Podczas imprezy można było skosztować przeróżnych ciast i potraw regionalnych oraz tradycyjnie kiełbaski i kaszanki z grilla – „Przygotowaliśmy wiele potraw, takich typowo wiejskich. Chcemy upowszechnić te nasze tradycje kulinarne i oczywiście smaki, które tutaj królują na naszych stołach” – opowiadała Katarzyna Serek.

REKLAMA

Dla uczestników przygotowane były takie atrakcje jak loteria fantowa, dmuchaniec dla dzieci oraz skoczne tańce w rytmie oberka. Całość w folklorystyczne klimaty oprawił zespół ludowy Sokoły, którego utwory porywały do tańca wiele osób przybyłych na festyn.

Podczas wydarzenia można było zmierzyć sobie ciśnienie, do czego organizatorzy bardzo zachęcali – „Przygotowaliśmy tutaj punkt pomiaru ciśnienia tętniczego krwi. Dzisiaj wielu panów ma oczywiście podwyższone to ciśnienie, powyżej 200 na 120, więc nie wiem z czego to wynika. Czy jest tak dobra impreza i rzeczywiście ta krew buzuje, czy trzeba się udać do lekarza specjalisty, czy lekarza pierwszego kontaktu” – mówiła nam organizatorka.

Na festynie pojawili się włodarze gminy, powiatu koneckiego oraz województwa: członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Mariusz Gosek, starosta konecki Grzegorz Piec, członek Zarządu Powiatu Koneckiego Jarosław Staciwa, przewodniczący rady powiatu Zbigniew Kowalczyk, wiceprzewodniczący rady powiatu Łukasz Kubka, burmistrz Końskich Krzysztof Obratański oraz wiceburmistrz Krzysztof Jasiński.

Wydarzenie cieszyło się dużą frekwencją i zainteresowaniem, co dobrze wróży powstawaniu kolejnych edycji w przyszłych latach.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *