Ludzie naprawdę mogą zmniejszyć ryzyko otyłości, chodząc więcej. Badanie wykazało również kluczowe korzyści w przypadku chorób przewlekłych: Cukrzyca, bezdech senny, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, depresja i choroba refluksowa przełyku odniosły korzyści przy większej liczbie kroków.
REKLAMACo o chodzeniu mówią badania
REKLAMAJak wynika z badania, zwiększenie liczby kroków może pomóc w leczeniu chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca i depresja. Aktualne zalecenia dotyczące aktywności fizycznej dla dorosłych to 150 minut ćwiczeń o umiarkowanej intensywności, takich jak szybki spacer, taniec, jazda na rowerze, tenis ziemny i aerobik wodny, oraz dwa dni ćwiczeń wzmacniających mięśnie tygodniowo.
Jeśli połączymy aktywno ść z dietą opartą na roślinach, odstresowaniem, odpowiednią ilością snu i kontaktami z innymi ludźmi, to otrzymamy magiczny przepis na młodość https://medicot.pl/ile-kalorii-mozna-spalic-podczas-spaceru/
Mniejsze ryzyko otyłości dzięki większej liczbie kroków
W badaniu przeanalizowano średnio cztery lata danych dotyczących aktywności i zdrowia ponad 6 000 uczestników programu badawczego prowadzonego przez National Institutes of Health, poświęconego badaniom nad sposobami rozwijania zindywidualizowanej opieki zdrowotnej.
Uczestnicy badania nosili trackery aktywności przez co najmniej 10 godzin dziennie i umożliwili badaczom dostęp do swoich elektronicznych kart zdrowia przez wiele lat. W aszym badaniu średnia długość ciągłego monitorowania aktywności wynosiła 4 lata. Osoby biorące udział w badaniu były w wieku od 41 do 67 lat i miały wskaźnik masy ciała na poziomie od 24,3, co jest uważane za zdrową wagę, do 32,9, co jest uważane za otyłość.
Naukowcy odkryli, że osoby, które chodziły około 8200 kroków – były mniej narażone na otyłość, bezdech senny, kwaśny refluks i poważne zaburzenia depresyjne. Bezdech senny i kwaśny refluks dobrze reagują na utratę wagi, która może zmniejszyć nacisk na gardło i żołądek, natomiast ćwiczenia są podstawą leczenia depresji.
Badanie wykazało również, że uczestnicy z nadwagą (ci, których BMI wynosiło od 25 do 29) zmniejszyli ryzyko otyłości o połowę, jeśli zwiększyli liczbę kroków do 11 000 dziennie. W rzeczywistości zwiększenie liczby kroków spowodowało zmniejszenie o 50% łącznej częstości występowania otyłości w ciągu 5 lat.
Jakie są korzyści z 10 000 kroków?
Naukowcy stwierdzili, że korzyści dla zdrowia wzrastały z każdym krokiem aż do około 10 000 kroków, kiedy to efekty zaczęły słabnąć. Liczenie kroków może być szczególnie ważne dla osób, które wykonują niezorganizowaną, nieplanowaną aktywność fizyczną, taką jak prace domowe, prace w ogrodzie czy wyprowadzanie psów. medicot
Chodzenie po 10 000 kroków dziennie zmniejsza ryzyko demencji o 50%; ryzyko to zmniejsza się o 25% przy robieniu zaledwie 3 800 kroków dziennie.
artykuł sponsorowany