Od 6 do 11 grudnia na płycie nowego rynku w Końskich trwać będzie Konecki Jarmark Bożonarodzeniowy. Od dziś do Urzędu Miasta i Gminy w Końskich mogą zgłaszać się osoby czy podmioty, które chciałyby prezentować i sprzedawać swoje dobra w specjalnych kramach. Co ważne – wystawienie się podczas jarmarku ma w tym roku być zupełnie bezpłatne! Na start jarmarku we wtorek 6 grudnia będzie miała miejsce uroczysta iluminacja choinki. O szczegółach tego wydarzenia opowiedział nam burmistrz Końskich Krzysztof Obratański. Warunkiem uczestnictwa w Jarmarku jest wypełnienie karty zgłoszenia i złożenie jej do 30.11.2022 r. do godz. 15:30 osobiście w Urzędzie Miasta i Gminy w Końskich,ul. Partyzantów 1 (Biuro Obsługi Klienta) oraz przedstawienie do dnia 04.12.2022r. stosownych dokumentów jeżeli Wystawca planuje sprzedaż alkoholu i innych towarów wymagających zezwoleń. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wystawienniczych decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w zamieszczonych poniżej karcie zgłoszenia oraz Regulaminie I Jarmarku Bożonarodzeniowego – Końskie 2022. Warunkiem uczestnictwa w Jarmarku jest wypełnienie karty zgłoszenia i złożenie jej do 30.11.2022 r. do godz. 15:30 osobiście w Urzędzie Miasta i Gminy w Końskich, ul. Partyzantów 1 (Biuro Obsługi Klienta) oraz przedstawienie do dnia 04.12.2022r. stosownych dokumentów jeżeli Wystawca planuje sprzedaż alkoholu i innych towarów wymagających zezwoleń. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wystawienniczych decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w zamieszczonych poniżej (kliknij by pobrać dokument):
karcie zgłoszenia
Regulaminie I Jarmarku Bożonarodzeniowego – Końskie 2022.
O pomyśle na zorganizowanie kiermaszu:
REKLAMA–„Od dawna marzyło nam się by coś takiego się pojawiło w Końskich. Brak było możliwości czysto technicznych by taki kiermasz zorganizować. Dzisiaj po przebudowie centrum miasta i budowie rynku ta przestrzeń aż zaprasza do tego by zapełnić ją treścią. Okres Bożego Narodzenia to taki czas, w którym w wielu miastach ludzie spotykają się nie tylko po to by złożyć sobie życzenia, ale i by przygotować święta – dokonać zakupów, wymiany. Kiermasze jakie znam to miejsca, w których handel, sprzedaż jest tylko jednym z elementów atrakcji towarzyszących. To jest spotkanie, integracja ludzi wokół czegoś co jest chyba najpiękniejszym okresem w naszej polskiej kulturze”
O możliwości wystawienia się podczas jarmarku:
–„Tych z Państwa, którzy byliby zainteresowani wystawieniem swoich towarów zapraszamy do złożenia oferty. Można ją złożyć w biurze podawczym UMiG lub pobrać kwestionariusz z naszej strony internetowej i podesłać go drogą elektroniczną. My w ciągu kilku dni postaramy się stworzyć możliwość wybrania budki kiermaszowej, zarezerwowania jej w określonych dniach i godzinach. To będzie coś pierwszy raz, więc spodziewamy się problemów, ale chcemy je też rozwiązywać. Na miejscu dawnego annotargu staną budki kiermaszowe – będzie ich około 20 i one uruchomione zostaną 6 grudnia, czyli w dniu patrona parafii św. Mikołaja. I to właśnie ten święty odwiedzi w tym dniu przedszkolaków, którzy o godzinie 16:00 odpalą dużą choinkę na rynku koneckim. Przewidujemy, że kiermasz może potrwać do weekendu włącznie”
O tym co może być sprzedawane podczas kiermaszu:
–„Raczej nie chcemy sprzedaży komercyjnego alkoholu, ale są przecież takie lokalne produkty na przykład od Kół Gospodyń Wiejskich jak piwo z wytwórni domowej i myślę, że one mogą być spokojnie serwowane i wpisują się w atmosferę świąteczną. Nie wyobrażam sobie tam np. sprzedaży pamiątek przywiezionych z Chin czy innych egzotycznych krajów. Chcemy by były to produkty żywnościowe, rękodzielnicze i najlepiej by nawiązywały do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia”
Z zaproszeniem dla mieszkańców:
–„Zapraszam od 6 do 12 grudnia na pokazy, wystawy, wszystkie rzeczy związane z jarmarkiem i mam nadzieję, że to będzie takie wspólnotowe, świąteczne spotkanie. Pomysłodawcami były panie z Kół Gospodyń Wiejskich i chyba to one będą głównymi bohaterkami jarmarku. One przygotują coś dobrego i ładnego dla oka, dla wszystkich, którzy w tym czasie odwiedzą rynek w Końskich”
Teraz skwerek wygląda jak „plac defilad”.
I powinni to jakoś ogrodzić. Bo może się okazać że bedą tam jeździć samochody, żeby sobie skrócić droge, aby zaparkować,
Może na stałe przenieść targowisko miejskie. Przynajmniej brzydoty tego miejsca nie będzie widać.
KGW, czyli wieś tańczy i śpiewa. Wiocha rządzi. Niech ten chłop z Sierosławic zobaczy w internecie jak wyglądają jarmarki bożonarodzeniowe w Krakowie, Gdańsku… pewno nigdy tam nie był.
Co ma Pani na myśli pisząc „Wiocha rządzi”? Bo wiochę to można wyczuc w Pani wpisie. Szkoda, że tak łatwo Pani ocenia te Panie z KGW, które naprawdę bardzo ładnie się prezentują. Byłam na kilku przeglądach, wiochy nie zauważałam, bardziej powrót do lokalnej tradycji. Proszę dać im szanse, pewnie będzie to wyjątkowy jarmark
nie obrażaj wiochy bo dzięki niej masz co jeść a co ludzie inni niż ty ,widać że inni lepsi od ciebie ,a ty miastowa ciekawe skąd pochodzą twoi dziadkowie ;kraków, gdańsk a kgw to fajna sprawa kobitki się integrują , i promują lokalne potrawy ,no a ty co potrafisz stać w mgops po zasiłek co do jarmarku trzeba dać szanse może będzie fajnie kto nie ryzykuje nie pije szampana
A kto tutaj pod „moim” nickiem Konecczanki pisze?
Ja rozumiem, że nas Konecczanek w Końskich dużo ale może jakaś Konecczanka2 albo coś innego?
Mimo to pozdrawiam.
Sierosławice górą ,jeszcze szkoła zostanie wybudowana ,mieszczuchy będą nam buty czyścić, Urząd jest nasz. Dzięki Krzysiu.
Szkoda że , nie został odbudowany annotarg ( koneckie sukiennice ) w swoim dawnym miejscu, skorro i tak zlikwidowano dotychczasowy układ komunikacyjny.
Myślę że jeszcze trochę poczekamy i w tym miejscu zobaczymy apartametowiec VIP z butikami na parterze
A co komunalne mieszkania miałby budować? Teraz władza jest dla pieniądza, nie dla ludzi
Nie mieszkam w Końskich już od paru dobrych lat, ale odkąd pamiętam skwerek zawsze cieszył oko. Z przyjemnością patrzyłam na zielone drzewa, babcia łapała oddech w cieniu na ławce, latem było naprawdę uroczo. To co zobaczyłam po przebudowie sprawiło, że niemalże stanęły mi w oczach łzy. Panie Burmistrzu, mam nadzieję, że ludzie Panu tego nie zapomną i będą pamiętali przy następnych wyborach jak zniszczył Pan coś co od pokoleń było dumą tego miasta. No chyba, że ma Pan w planach remont tych rozpadających się kamienic dookoła, które teraz straszą jeszcze bardziej to zwracam honor.
Będą rozbierać te płyty?
To jest miasto zapyziałe , a ni dróg porządnych większości połatane a ni porządnych chodników wszędzie brudno .Park w ruinie trudno tam o spacer ,rynek betonoza , Sielpia wygląda jak kanał Sueski ,tyle było krzewów drzew. Inwestycje nie wykonane na czas, drogie byle jak wykonane. Ale radni wszystko burmistrzowi przyklepują .Jak powiedział Słoka Przewodniczący Rady tak głosują radni burmistrza.
Pójdzie Marek na jarmarek, na jarmarku spotka świnkę, co ma dupcię jak malinkę
Płyta rynku do rozbiórki i ponownego ułożenia. Gołym okiem widać jak robota została schrzaniona. Kiedy wykonawca to poprawi?
Niektórzy mają dziwne zainteresowania
A koń Kościuszki brudny taki jak sam Kościuszko , latami stoją tak brudni, wstyd tacy patrioci maja tak wyglądać A mieli być przesunięci w inne miejsce i błyszczeć
Do Konecczanki piszącej 25.11.2022 o 19 :48 O jakiej tradycji Pani napisała ,przedwojennej kulinarnej czy powojennej , w jakich latach. Wie Pani co ludzi jedli ludzi na wsi .Co teraz prezentują Panie z KGW. To większości kulinaria ,czy zgodne z historyczną rzeczywistością jaką doświadczali wtedy biedę ludzie na wsi ,nie wierze czy tak jadano.