Dysponujesz nadwyżką finansową? Nie trzymaj pieniędzy na nieoprocentowanym rachunku osobistym. Postaw na lokatę bankową, która pozwoli wypracować dość wysokie zyski. Sprawdź, w których instytucjach finansowych możesz liczyć na ponadprzeciętne oprocentowanie.
REKLAMALokaty bankowe uważane są za jedne z najbardziej bezpiecznych instrumentów, które pozwalają na pomnażanie kapitału. I chociaż możliwe do wypracowania odsetki nie należą do najwyższych, nie wiążą się z jakimkolwiek ryzykiem. Między innymi z tego powodu coraz więcej osób decyduje się skorzystać z tego rodzaju depozytów, co pokazuje wzrost zapytań kierowanych do serwisu https://finanse.rankomat.pl/.
REKLAMANajlepsze lokaty – w jakich bankach?
Wybór przypadkowej lokaty może oznaczać odebranie sobie szansy na maksymalny zysk. Dlatego w pierwszej kolejności należy porównać dostępne oferty w różnych bankach. Dzięki temu dowiesz się, gdzie masz szansę na wypracowanie dużych odsetek i jednocześnie sprawdzisz, jakie warunki należy spełnić.
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie zbierać dane dotyczące ofert bankowych. To jednak zwykle wiąże się z koniecznością poświęcenia czasu – szczególnie, jeśli zamierzasz kontaktować się bezpośrednio z przedstawicielem instytucji finansowej. Lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z porównywarki lokat. Tam wszystkie aktualne oferty zostały zebrane w jednym miejscu, co dla ciebie oznacza ogromną oszczędność czasu.
Jak wynika z danych zamieszczonych na stronie https://finanse.rankomat.pl/oszczedzanie/lokaty/, do grupy korzystnych lokat należą m.in.:
- Nest Lokata Witaj (Nest Bank) – z oprocentowaniem 7,50% w skali roku na 6 miesięcy;
- Witaj w Kasie (Kasa Stefczyka) – z oprocentowaniem 7% w skali roku na 3 miesiące;
- Lokata Lojalna (inBank) – z oprocentowaniem na poziomie 6,75% w skali roku na 6 miesięcy;
- Lokata na Nowe Środki (Getin Bank) – z oprocentowaniem wynoszącym 6,50% w skali roku na 12 miesięcy;
- Lokata Online Nowe Środki (Santander Consumer Bank) – z oprocentowaniem 6,20% w skali roku na 12 miesięcy.
Powyższe zestawienie pokazuje, jak różnorodne mogą być oferty lokat bankowych.
Na co zwracać uwagę przy wyborze lokaty?
Oprocentowanie to zaledwie jeden z wielu parametrów, które wpływają na opłacalność danej oferty w zakresie depozytów. Znaczenie mają także m.in.:
- czas trwania umowy,
- minimalna kwota wpłaty,
- maksymalna kwota wpłaty,
- liczba dostępnych lokat,
- wymóg założenia konta osobistego,
- dostępność online.
Warto także sprawdzić pozostałe wymagania stawiane przez bank, np. wpłata nowych środków (należy upewnić się, czego termin ten dotyczy). Niektóre produkty przeznaczone są wyłącznie dla nowych klientów – osób, które nie były związane z bankiem wcale (jakimkolwiek produktem finansowym) lub nie miały podpisanej umowy w określonym okresie.
Pamiętaj! Niektóre lokaty pozwalają wypracować naprawdę wysokie odsetki. Dlatego znajdź choćby kilkanaście minut na porównanie ofert dostępnych w serwisie porównywarkowym. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twoje pieniądze będą pracować na maksymalny zysk.
Artykuł sponsorowany