REKLAMA

Lekarz pochodzący z Końskich jako jedyny w Polsce z prestiżową europejską specjalizacją

Doktor Jakub Młodawski, pochodzący z Końskich i absolwent II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Curie-Skłodowskiej w Końskich, jako jedyny lekarz w Polsce zdobył europejską specjalizację z zakresu zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego. Na co dzień pełni funkcję zastępcy kierownika Kliniki Położnictwa i Ginekologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.

REKLAMA

Doktor Jakub Młodawski to hobbystycznie także muzyk. Współtworzy obecnie grającą już tylko okazjonalnie grupę ATP. Na zdjęciu występ podczas „Brodatego Pikniku w Sielpi”. Foto: archiwum tkn24

Praktyczna część egzaminu odbyła się w tym roku w Lizbonie, gdzie do certyfikacji przystąpiło 16 lekarzy z całego świata. Jedynym reprezentantem Polski był dr Jakub Młodawski z kieleckiego szpitala. Egzamin przeprowadziła międzynarodowa komisja złożona z uznanych europejskich profesorów. Z posiadanych informacji wynika, że jest pierwszą osobą w Polsce z takim europejskim potwierdzeniem kompetencji. Jak mówi doktor Młodawski w praktyce wykorzystuje te umiejętności na co dzień.

REKLAMA

Na zdjęciu dr Młodawski odbiera inny certyfikat. Foto: archiwum Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach

Uzyskany certyfikat European Fellowship in Sexual and Reproductive Healthcare potwierdza najwyższe kwalifikacje w zakresie leczenia niepłodności, zdrowia seksualnego kobiet oraz doboru antykoncepcji w skomplikowanych przypadkach klinicznych.

Warto dodać, że w czasach licealnych Jakub Młodawski tworzył w Końskich lubiany band – ATP. Zespół ten wciąż od czasu do czasu grywa okazjonalne koncerty, ostatnio taki miał miejsce podczas „Brodatego Pikniku” w Sielpi, fragment znajdziecie w naszej relacji wideo:

Brodaty Piknik wspierał czworonogi z Kielc [wideo, zdjęcia]

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *