REKLAMA

Mechanik z dofinansowaniem na szkolenia zawodowe i doposażenie pracowni

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podpisał dziewięć umów na dofinansowanie projektów dotyczących wsparcia szkolnictwa zawodowego z programu Fundusze Europejskie dla Świętokrzyskiego 2021-2027. Wśród beneficjentów znalazł się Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich.

REKLAMA

Umowę ZSP nr 1 w Końskich podpisała dyrektor Beata Jakubowska. Powiat Konecki reprezentowała naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Agata Centkowska.

REKLAMA

„Celem głównym projektu jest podniesienie poziomu kompetencji kluczowych, niezbędnych w kontekście przyszłego zatrudnienia przez 80 uczniów z klas czwartych ZSP nr 1 w Końskich. Zakres wsparcia uczniów obejmuje szkolenia zawodowe m.in. spawanie metodą TIG/MIG, lutowanie twarde i F-gazy, CNC, obsługa drona, obsługa i naprawa motocykla, zajęcia florystyczne, wyjazdy studyjne na PŚK i targi branżowe oraz staże zawodowe” – informuje dyrektor Mechanika Beata Jakubowska.

W ramach projektu doposażone zostaną również pracownie szkolne. Program będzie realizowany w okresie od 01.01.2024 r. do 30.04.2025 r.

Warto podkreślić, że wśród 40 złożonych projektów w ramach naboru konkurencyjnego na liście rankingowej ZSP nr 1 w Końskich zajął drugie miejsce.

Zdjęcia (archiwum szkoły):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *