Trwa zbiórka nakrętek dla podopiecznej Warsztatu Terapii Zajęciowej Dagmary Michalskiej, która zbiera na elektryczny wózek. Serce na nakrętki, które stanęło jakiś czas temu pod Starostwem Powiatowym w Końskich cieszy się dużym zainteresowaniem, w związku z czym najprawdopodobniej powstanie drugi taki obiekt i będzie umieszczony w pobliżu szpitala im. św. Łukasza.

-"Serce jest regularnie opróżniane. Nie wiadomo, jak długo jeszcze będzie trwać zbiórka nakrętek dla Dagmary, jednak po jej zakończeniu serce będzie spełniać swoją funkcję w dalszym ciągu - dla innych potrzebujących dzieci" - mówił nam starosta konecki Grzegorz Piec.
Przypominamy, że już kilka dni po postawieniu serca pod siedzibą Starostwa Powiatowego w Końskich zapełniło się ono po brzegi! Mieszkańcy pozostawiali nakrętki obok instalacji, w workach. Wiadomo, że wszystkie zakrętki trafią do Dagmary, a następnie skupi je firma recyklingowa. Celem jest zebrane pieniędzy na zakup wózka elektrycznego oraz na rehabilitację na lokomacie.

Obiekt, w którym mieszkańcy mogą zostawiać uzbierane nakrętki cieszy się na tyle dużym zainteresowaniem, że najprawdopodobniej w pobliżu szpitala im. św. Łukasza w Końskich powstanie drugie takie serce.
Dagmara Michalska urodziła się przedwcześnie, ma też siostrę bliźniaczkę. Obie siostry są sparaliżowane i poruszają się na wózku, jednak u podopiecznej Warsztatu Terapii Zajęciowej dochodzi do tego także niepełnosprawność intelektualna. Mimo tych wszystkich przeciwności młoda kobieta chce walczyć o swoje zdrowia. To ona sama wymyśliła i zapoczątkowała zbiórkę nakrętek. Więcej o Dagmarze i o zbiórce znajdziecie TUTAJ oraz TUTAJ.

Likwidacja bursy ważnym tematem sesji w powiecie
Pracy nie ma i nie będzie tutaj
Obserwator
22:06, 2026-05-21
Likwidacja bursy ważnym tematem sesji w powiecie
Szkoda że tak nie zajmują się rynkiem pracy jak ta bursa
M
18:54, 2026-05-21
W piątek utrudnienia drogowe w centrum Końskich
Nie jestem za tym co się dzieje w tym mieście starostwie gminie itd ale ludzie robi się remont źle nie robi źle....przecież to jest robione między innymi dla was!!!! tego typu inwestycje maja w sobie wiele nieprzewidywalnych problemów nigdy nie będzie tak że wszystko się zrobi na czas ale ważne że jest coś robione a 3 miesiące w ta czy w tamtą , naprawdę ten płacz oponentów burmistrza jest żałosny i to pewnie z bliskiego otoczenia albo niedoszłego stanowiska które się miało dostać.
robert
15:46, 2026-05-21
Trwają zapisy na Konecki Maraton Pieszy
Strasznie drogą ta impreza to jeszcze ktoś musi na tym zarobić????
X p
23:41, 2026-05-20
0 0
Zbierać nakrętki dla potrzebujących gdzie w tym samym czasie posłowie dostają 4500 zł podwyżki
0 0
Ktoś zbija kapitał polityczny na naiwnych ludzkich emocjach. Wystarczy znaleźć cennik skupu nakrętek.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz