Przez tydzień w powiecie koneckim stacjonują uczniowie z sześciu krajów Europy: Niemiec, Węgier, Rumunii, Czech, Łotwy, Litwy. Przybyli oni do nas na zaproszenie swoich rówieśników z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1.
Przyjazd zagranicznych uczniów do naszego regionu to element szerszej, wieloletniej współpracy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych. Młodzież stacjonuje w Ośrodku Łucznik, a w niedzielę odbyło się spotkanie inaugurujące jej pobyt na Konecczyźnie. Udział w nim wzięli: starosta Grzegorz Piec z małżonką, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Krzysztof Stachera, dyrektor ZSP Nr 1 Beata Jakubowska, opiekunowie i międzynarodowa grupa młodzieży.
Była to okazja do zaprezentowania specyfiki wszystkich krajów, których młodzi mieszkańcy uczestniczą w tym projekcie. Corocznie gospodarzem podobnych obozów o charakterze integracyjno - edukacyjnym jest strona niemiecka i dodatkowo, rotacyjnie pozostali partnerzy.
Przed młodymi mieszkańcami wspólnej Europy jeszcze wiele spotkań i zajęć zorganizowanych przez pełniącą rolę gospodarzy w naszym powiecie społeczność szkolną ZSP Nr 1.
tekst: własne/Adam Kubka.
Zdjęcia (konecki.powiat.pl):
[FOTORELACJA]11527[/FOTORELACJA]
Magda Gessler w Stąporkowie. Zagłosuj w ankiecie!
proponuje: Potłuczone talerze. Dobre, co?
qwerty
16:01, 2026-06-25
Są zmiany w parafiach. Biskup ogłosił
Staporkow. Zamienił stryjek siekierkę na kijek. Gratulacje.
Ramires
14:44, 2026-06-25
Co z geotermią w Radoszycach? Sprawdzamy!
To ja może przetłumaczę komunikat na zrozumiały język polski - kolejne 10 mln prze..ne bezpowrotnie. Satysfakcję będzie miał tylko prezes firmy realizującej odwiert. Świętego Graala już dawno temu znalazł Indiana Jones 🙂 marzenia trzeba mieć skrojone pod realne możliwości.
10 mln poszło
13:55, 2026-06-25
Koneckie kasyno zlikwidowane. Policja uderzyła w hazard
Moje marzenia o wygranej w koneckim kasynie i o tym,że błyskawicznie zostanę lokalnym milionerem,legły właśnie w gruzach. Policja zamykając biedakasyno bezlitośnie pozbawiła mnie szans na bogactwo. Czyli jutro rano jak zawsze trzeba wstać i iść do pracy. A już planowałem za wygrane pieniądze zakup 15 letniego BMW,o którym handlarz mówi,że jest praktycznie z minimalnym przebiegiem i Niemiec nim wcale nie jeździł.
koneckie las vegas
13:21, 2026-06-25
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz