Gmina Końskie zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów Szkół Podstawowych, którego tematyką był problem zanieczyszczenia powietrza. We wtorek w Bibliotece Publicznej poznaliśmy jego laureatów.
Konkurs prowadzony był w szkołach w okresie od 16 listopada do 16 grudnia i dedykowany był dla uczniów klas I - VII. W sumie do organizatorów wpłynęło 13 prac -"Głównym celem konkursu było promowanie odnawialnych źródeł energii oraz działań proekologicznych, rozwijanie wrażliwości artystycznej wśród najmłodszych, podnoszenie świadomości ekologicznej, a także zrozumienie konieczności ochrony środowiska w miejscu zamieszkania" - mówił podczas uroczystego zakończenia konkursu Dariusz Kowalczyk, dyrektor Biblioteki Publicznej w Końskich.
Ogólna tematyka prac musiała nawiązywać do programu "Czyste powietrze". Jury wyłoniło najlepszych w dwóch kategoriach. Wśród uczniów klas I-III zwyciężyła Anna Ślusarczyk z Zespołu Placówek Oświatowych w Dziebałtowie. Natomiast spośród uczniów klas IV - VII najlepszą pracę wykonała Anita Słoniewska z Zespołu Placówek w Rogowie.
Kategoria klas I-III:
Kategoria klas IV - VII:
Podczas podsumowania konkursu kilka słów do jego uczestników skierował burmistrz Krzysztof Obratański, który to wydarzenie objął swoim honorowym patronatem -"Wciąż pozostaję pod wrażeniem skuteczności przekazu poprzez dzieci i młodzież idei ochrony środowiska w świecie dorosłych i to skuteczności zilustrowanej bardzo praktycznie. Nie wszyscy dziś pamiętają, ale gmina Końskie w roku 2007 zorganizowała referendum w sprawie gospodarki śmieciowej, wyprzedzając o 5 lat rozwiązania systemu przyjęte przez nasze państwo i przez Sejm. Zdecydowaliśmy się ubiegać o to, by mieszkańcy powierzyli gminie odpowiedzialność za gospodarkę śmieciową. Referendum się udało i większość, która poszła do urn powiedziała `tak` - chcemy tę gospodarkę ucywilizować. Nie osiągnęlibyśmy wtedy tego sukcesu, gdyby nie akcja edukacyjna, informacyjna prowadzona w szkołach. Wiemy, że to dzieci zanosiły do domów informacje i przekonywały rodziców, że trzeba iść na to referendum, bo jeśli tego nie zrobimy to śmieci nas zasypią" - mówił Obratański.
Laureaci oraz wyróżnieni otrzymali ciekawe nagrody rzeczowe.
Zdjęcia:
[FOTORELACJA]11449[/FOTORELACJA]
Pijany kierowca w Kazanowie. Uderzył w słup
Przyklad taki : Kogoś kto nie ma na czynsz ale zależy na zyciu codzienności jest świadomy życia odpowiedzialności ale w jakiś sposób sobie nie radzi itd takich ludzi traktuje sie gorzej jak np ten przypadek . Dlaczego ja czy inni mają sponsorować takiej patologii dach bad glowa żarcie mycie seks spotkania siłownię książki kulturę itd - mam na myśli więzienie . Czemu dla takich :,:;,...... nie ms kamieniołomów i to on jeszcze powinien pracować na na nas nie społeczeństwo na notorycznych przestępców....
Robert
01:23, 2026-06-27
Magda Gessler w Stąporkowie. Zagłosuj w ankiecie!
Kawiarnia "Zardzewiały kaloryferem".
Dachdecker
17:42, 2026-06-26
Magda Gessler w Stąporkowie. Zagłosuj w ankiecie!
Nazwa moze cos z Żeberkiem?
UrrsK
16:21, 2026-06-26
Magda Gessler w Stąporkowie. Zagłosuj w ankiecie!
Stufa Cafe
Paweł
15:17, 2026-06-26
0 0
[…] Młodzi plastycy zwrócili uwagę na problem zanieczyszczeń powietrza [wideo, zdjęcia] […]
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz