Końskie w TKN24, wiadomości z Końskich, informacje Końskie

Zamknij
WAŻNE:

Bawili się w hokej i zachęcali innych [wideo, zdjęcia]

Arkadiusz Góral Arkadiusz Góral 08:30, 26.02.2019
Skomentuj Bawili się w hokej i zachęcali innych [wideo, zdjęcia]

Koneckiemu lodowisku, które co roku powstaje na Orliku przy ulicy Południowej daleko do pełnowymiarowej tafli do gry w hokeja, ale jak udowodnili w ostatnią sobotę zawodnicy Sokołów Końskie, Kojotów Suchedniów i Piranii Suchedniów można na nim z powodzeniem uprawiać tę dyscyplinę sportu. 

-"Hokej już tutaj bywał na Orliku. Mieliśmy zgodę w zeszłym roku i wcześniej by rozgrywać jakieś zawody w hokeja, ale to było incydentalne. Zdarzyło nam się to kilka razy dosłownie. To jednak pozytywne, bo wcześniej nie wiedzieliśmy czy to lodowisko wytrzyma, czy na nim można będzie używać takiego sprzętu i uderzać krążkiem. Jak się okazuje to jednak dobre lodowisko i można na nim grać jak widać z resztą na załączonym obrazku. Dzisiaj mamy taki piknik rodzinny, chociaż niestety dużo jest chorych - szczególnie wśród dzieci. Bo miało być więcej tych "Piranii" to drużyna dziecięca, ale jak widzimy bardzo dobrze sobie radzą" - opowiada Marek Mika, jeden z twórców drużyny Sokoły Końskie.

Hokejowy piknik w naszej gminie urządzono po raz drugi. Kilka lat temu podobną imprezę zorganizowano na zbiorniku wodnym w Sielpi (TUTAJ), a i wtedy i teraz chodziło głównie o dobrą zabawę. Na "Białym Orliku" grano mniejszą ilością zawodników, liczyła się przede wszystkim technika - zarówno jazdy, jak i operowania kijem. W miniturniej udział wzięły trzy drużyny -"Oprócz Sokołów jest tutaj drużyna Kojotów Suchedniów już bardzo z nami zaprzyjaźniona, są Piranie. Ze względu na dużą ilość chorób robimy taki pokazik trzech zawodników w polu, jeden bramkarz. Znane to jest na takich obiektach jak w Końskich, bo w Skarżysku już pełnym składem gramy. Próbujemy blisko domu coś zorganizować. Bierzemy też przykład z najlepszych wzorów, a te są w NHL - tam też gra się trzech na trzech na przykład jak są pokazowe mecze All Stars NHL." - mówią Andrzej Ślifierz i Marek Mika z Sokołów.

::attachment{"type":"image","item_id":"476683", "alt":"zdjęcie", "title":"", "longSide":"800"}

Naprzeciw siebie stawały dzieci i dorośli mężczyźni, przy czym często to Ci młodsi byli górą. Taki właśnie jest hokej. To dyscyplina, którą uprawiać może każdy. Do wstępowania do Sokołów zachęcają zawodnicy - wystarczy skontaktować się z kimkolwiek z drużyny. A hokej w Końskich o dziwo ma długą tradycję. Według członków niedawno powstałego Koneckiego Stowarzyszenia Hokeja na Lodzie "Sokoły", historia tej dyscypliny na naszych ziemiach sięga nawet lat 50-tych ubiegłego wieku, kiedy to działał Klub Spółdzielczy Start mający sekcję hokejową. Można także dołączać do jedynej w regionie młodzieżowej drużyny - Piranii Suchedniów.   -"Jest to drużyna dla dzieci i młodzieży, dołączyć może każdy kto ma chęć, ma trochę umiejętności, a jak ich nie ma to nabędzie. Przede wszystkim wstęp jest wolny. Płacimy tylko za wstęp na lodowisku. Zajęcia są bezpłatne, a prowadzę je w każdą niedzielę na lodzie od godziny 10 do 11.30 plus trenujemy na łyżworolkach w sezonie letnim. Każdy chętny jest mile widziany, już od sześciu lat możemy zapraszać. Taki przekrój jest wiekowy - najmłodszy zawodnik ma lat 8, a najstarszy siedemnaście" - mówi Dariusz Mosiołek, trener w Orliczu Piraniach Suchedniów.

::attachment{"type":"image","item_id":"476689", "alt":"zdjęcie", "title":"", "longSide":"800"}

Do "Piranii" dołączać mogą zarówno chłopcy, jak i dziewczęta. Treningi odbywają się na lodowisku w Skarżysku-Kamiennej, a by znaleźć się w zespole wystarczy dotrzeć w niedzielę na obiekt lub skontaktować się w dowolny sposób z klubem Orlicz Suchedniów, "Piraniami" na Facebooku, czy trenerem Dariuszem Mosiołkiem.

Hokeiści z Końskich, jak i zaprzyjaźnionego Suchedniowa zapowiadają rozkwit tej dyscypliny w naszym regionie w najbliższych latach. U nas przysłużyć ma się temu zapowiadana od lat przez władze budowa pełnowymiarowego lodowiska. Wszystkich, którzy szukają sportu dla siebie zapraszamy do poznania tej pięknej, ogólnorozwojowej dyscypliny.

Zdjęcia:

::attachment{"type":"image","item_id":"476710", "alt":"zdjęcie", "title":"", "longSide":"800"}

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%