REKLAMA

Ponad 250 uczestników w Mikołajkowym Turnieju Akademii Piłkarskiej! [wideo, zdjęcia]

W minioną niedzielę już po raz szósty Akademia Piłkarska Champions z Końskich zorganizowała wielki Turniej Mikołajkowy w halową piłkę nożną. Tym razem w zawodach udział wzięło ponad 250 dzieciaków – to chłopcy z roczników od 2010 do 2015. Imprezę swoim honorowym patronatem objął burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański. 

REKLAMA

W VI Turnieju Mikołajkowym w niedzielę w hali sportowej przy ul. Stoińskiego w Końskich udział wzięło ponad 250 młodych zawodników z takich ośrodków jak: Końskie – Akademia Piłkarska Champions i Neptun Końskie, Busko-Zdrój, Solec-Zdrój, Piotrków Trybunalski, Fałków i Stąporków.

Zawody rozpoczęły się o godzinie 9:00 od rywalizacji najmłodszych, czyli chłopców z roczników 2013, 2014 i 2015. Później na parkiet wychodzili coraz starsi piłkarze. Ci najstarsi z rocznika 2010 kończyli zawody po godzinie 16:00.

REKLAMA

Podczas imprezy na trybunach wśród rodziców i obserwatorów sportowego widowiska prowadzona była zbiórka charytatywna na rzecz niepełnosprawnego Michała Rasińskiego z gminy Stąporków. Udało się uzbierać dokładnie 1268 złotych.

W przerwach zawodów wręczano paczki mikołajowe – otrzymali je wszyscy uczestnicy turnieju. Dla każdego piłkarza rodzice przygotowali także poczęstunek. Dzięki wsparciu gminy Końskie organizator, czyli Akademia Piłkarska Champions mogła każdemu z zawodników podarować medal oraz dyplom.

A kolejny, już VII Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej w Końskich odbędzie się  za rok!

Zdjęcia (Anna Ferenc):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *