Porażka Neptuna z Alitem przy Sportowej [wideo, zdjęcia]

W niedzielne popołudnie Neptun Końskie w ramach 30. kolejki Świętokrzyskiej IV Ligi przegrał z Alitem Ożarów 0:2. Obie bramki padły w pierwszej połowie spotkania.

To kolejny przegrany mecz żółto-niebieskich. Przed tygodniem okazali się oni z słabsi od GKS-u Rudki. W niedzielę Alit w Końskich zwyciężył 2:0 zdobywając obie bramki tuż przed przerwą. W 44 minucie do bramki strzeżonej przez Łukasza Herdę trafił Jakub Wódz, a w 47 minucie Piotr Wójcik.

Druga odsłona to wyrównana gra, ale i sporo kontrowersji. Zniesmaczenie na trybunach wzbudzały kolejne zdaniem kibiców gospodarzy symulowane faule na zawodnikach gości, które dosyć konsekwentnie odgwizdywał arbiter tego spotkania Radosław Zielonka.

Wynik nie uległ zmianie i ostatecznie Neptun przegrał 0:2. W czwartek (Boże Ciało) zawodnicy trenera Arkadiusza Bilskiego na wyjeździe zmierzą się z AKS-em Busko-Zdrój, a w przyszłą niedzielę (2 czerwca) o 17:00 przy ulicy Sportowej podejmą Granat Skarżysko-Kamienna.

Na ten moment konecczanie zajmują 7. miejsce w tabeli IV Ligi, ale jeżeli Łysica Bodzentyn pokona Wierną Małogoszcz to spadną na 8 lokatę. Mecz Łysica – Wierna zakończy się w niedzielę wieczorem.

Neptun Końskie – Alit Ożarów 0:2 (0:2)
Gole: Jakub Wódz, Piotr Wójcik
Neptun: Herda, Pakuła (Ruzik), Maciejewski, Skalski, Igor Wasik, Gruszczyński, Pańtak, Wojna (Musielewicz), Markowicz, Filip Wasik (Wilk), Jakub Banasik.