REKLAMA

Postępują prace przy nowym PSZOK w Końskich [zdjęcia]

W ramach projektu „Rozbudowa PSZOK na terenie RZZO dla mieszkańców gminy Końskie” zostanie rozbudowana wiata magazynowa oraz utwardzony przed nią teren. Pod zadaszeniem będą magazynowane odpady inne niż niebezpieczne, a utwardzone podłoże spełniać ma funkcję placu manewrowego. Dodatkowo zakupione zostały trzy mobilne kontenery.

REKLAMA

REKLAMA

Obecnie do wykonania pozostały ściany działowe, konstrukcja zadaszenia nad boksami, oraz plan manewrowy. Wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a przewidywane zakończenie inwestycji ma nastąpić do dnia 14 lutego 2022 roku.

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 4. „Dziedzictwo naturalne i kulturowe”, Działanie 4.2. „Gospodarka odpadami”. Całkowity koszt inwestycji to880 tysięcy złotych, z czego unijne dofinansowanie wynosi około 560 tysięcy złotych.

Ponadto, na zaproszenie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Końskich Sp. z o.o. przeprowadzone zostały pogadanki ekologiczne dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Końskie, dotyczące zasad prawidłowej segregacji odpadów komunalnych.

Przedsiębiorstwo odwiedziło ok 350 dzieci wraz z nauczycielami ze szkół z terenu miasta i gminy Końskie. Każdy uczestnik otrzymał zestaw gadżetów promocyjno-edukacyjnych.

Zdjęcia:

REKLAMA

13 thoughts on “Postępują prace przy nowym PSZOK w Końskich [zdjęcia]

 1. Mieszkaniec pisze:

  Czy szykuje się kolejna podwyżka za śmieci? Czy radni kolejny raz podniosą nam rachunki za smieci, bo budżet „się nie spina”?
  Tak naprawde to za te modernizacje zapłacimy my, mieszkańcy.

 2. Mieszkaniec pisze:

  Zdjęcia?

  1. Zrób zdjęcie.
  2. Przesun się o kilka kroków.
  3. Powtarzaj kroki 1 i 2 tak kilka razy.

 3. All Bright pisze:

  Fotografik chciał oddać niepowtarzalną atmosferę tego miejsca. Ten pokrywający ujęcia mrok

 4. PincetPlus pisze:

  Tak, będą podwyżki wszystkiego. Jak zabiera się pracującym a daje tym co siedzą w domu i czekają na dodatki to tak to będzie wyglądać.

 5. JA pisze:

  Na obozie w Auschwitz jest ten napis ARBEIT MACHT FREI. Tam swego czasu dużo się pracowało. Przeszkadza ci, że ktoś otrzymuje zasiłek? Co cię obchodzi jego życie? Dlaczego pomijasz, że zasiłki otrzymują osoby pracujące w dobrej sytuacji, które ich nie potrzebują?

  • Kaczka z kotem pisze:

   Różnica jest taka że pracujący ma zasiłek bo zapracował na niego, a ten kto siedzi w domu i nie chce pracować to czeka na zasiłek z podatków pracującego. Bawimy się w Janosika, zabierać bogatym dawać biednym, oto cała polityka rządu.

  • Jola pisze:

   Obchodzi mnie bo dostaje zasiłek leń z moich podatków!

  • JA pisze:

   Nie można służyć dwóm panom: Bogu i mamonie. Wasze myśli i sumienia są zniewolone pieniądzem. Nie daliście życia tym ludziom i nie macie prawa go im odbierać. Zajmijcie się swom życiem. Zarabiacie zaplute pieniądze. Jesteście niewolnikami wyzyskiwaczy, co nazywacie pracą. Są ludzie, którzy nie idą tą drogą, nie zamienią swego życia na niewolę pieniądza.

 6. JA pisze:

  Starsza kobieta przyjęła pod dach bezdomnego. Mieszkał w przedsionku domu. Był chory na serce, brał zasiłki na leki. Opieka społeczna stwierdziła, że żyją we wspólnym gospodarstwie domowym i przesta ko a mu dawać zasiłek. Człowiek nie kupił leków bo nie miał pieniędzy i zmarł.
  Ilu ludzi wyrzuconych z domów zmarło. Ilu popełniło samobójstwa.
  Nie ma nic za darmo powiedział wasz bóg.
  Jak się on nazywa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *