Około 1 mld w skali kraju i prawie 3 miliony złotych dla inwestycji w powiecie koneckim. Ogłoszono właśnie wyniki kolejnego naboru Funduszu Dróg Samorządowych. Tym razem środki mogą być przeznaczone na budowę przejścia dla pieszych, oświetlenie ruchliwego skrzyżowania czy stworzenie ścieżki rowerowej. Poniżej wykaz inwestycji, które w naszym regionie otrzymają rządowe wsparcie.
REKLAMAZadania, które realizować będzie powiat konecki:
Przebudowa przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej w miejscowości Królewiec o długości 12 metrów. Całkowita wartość inwestycji to 40 941 złotych. Kwota dofinansowania: 32 752 złotych.
Przebudowa przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej w miejscowości Mnin o długości 100 metrów. Całkowita wartość inwestycji to: 87 769 złotych. Kwota dofinansowania: 70 215 złotych.
Przebudowa przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej – ulica Gimnazjalna w Końskich. Całkowita wartość inwestycji to: 31 851 złotych. Kwota dofinansowania: 25 480 złotych.
Przebudowa przejścia dla pieszych wraz z przebudową dojazdów i dojść dla pieszych w ciągu drogi powiatowej – ulica Sportowa w Końskich. Całkowita wartość inwestycji to 249 770 złotych. Kwota dofinansowania: 199 816 złotych.
Przebudowa przejścia dla pieszych wraz z przebudową dojazdów i dojść dla pieszych w ciągu drogi powiatowej – ulica Sportowa w Końskich. Całkowita wartość inwestycji to 327 975 złotych. Kwota dofinansowania: 262 380 złotych.
Przebudowa przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej – ulica Rynek w miejscowości Radoszyce. Całkowita wartość inwestycji to 34 889 złotych. Kwota dofinansowania: 27 911 złotych.
Przebudowa przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej ulica Polna w Końskich. Całkowita wartość inwestycji to 33 393 złotych. Kwota dofinansowania: 26 714 złotych.
Przebudowa przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej w miejscowości Nowy Dziebałtów o długości 60 metrów. Całkowita wartość inwestycji to 68 399 złotych. Kwota dofinansowania: 54 719 złotych.
Przebudowa przejścia dla pieszych wraz z przebudową dojazdów i dojść dla pieszych w ciągu drogi powiatowej – ulica Sportowa w Końskich. Całkowita wartość inwestycji to 396 592 złotych. Kwota dofinansowania: 317 273 złotych. [od redakcji: w tym przypadku oznacza to przebudowę niemalże całej ulicy Sportowej w Końskich]
Przebudowa przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej – ulica Kościuszki w miejscowości Radoszyce. Całkowita wartość inwestycji to 36 774 złotych. Kwota dofinansowania: 29 419 złotych.
Przebudowa przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej – ulica Częstochowska w miejscowości Radoszyce. Całkowita wartość inwestycji to 35 101 złotych. kwota dofinansowania: 28 080 złotych.
Przebudowa przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej – ulica Polna w Końskich. Całkowita wartość inwestycji to 33 487 złotych. kwota dofinansowania: 26 789 złotych.
Przebudowa przejścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej – ulica Kościuszki w miejscowości Radoszyce. Całkowita wartość inwestycji to 34 023 złotych. Kwota dofinansowania: 27 218 złotych.
Budowa przejścia dla pieszych wraz z wykonaniem dwustronnego dojścia dla pieszych w ciągu drogi powiatowej w miejscowości Bedlenko. Całkowita wartość inwestycji: 284 593 złotych. Kwota dofinansowania: 227 674 złotych.
Zadania, które realizować będzie gmina Końskie:
Przebudowa przejścia dla pieszych w ciągu drogi gminnej – ulicy Warszawskiej w Końskich. Całkowita wartość inwestycji to 116 266,61 złotych. Kwota dofinansowania: 93 013 złotych.
Budowa drogi dla pieszych w pasie drogowym drogi gminnej – ulicy księdza Jerzego Popiełuszki w Końskich. Całkowita wartość inwestycji to 190 529,47 złotych. Kwota dofinansowania: 152 423 złotych.
Budowa drogi dla pieszych w pasie drogowym drogi gminnej – ulicy Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Końskich. Całkowita wartość inwestycji to 779 548,69 złotych. Kwota dofinansowania: 623 638 złotych.
Budowa drogi dla pieszych w pasie drogowym drogi gminnej – ulicy księdza Kazimierza Sykulskiego w Końskich. Całkowita wartość inwestycji to 575 534,24 złotych. Kwota dofinansowania: 460 427 złotych. [info od redakcji: te trzy zadania oznaczają, że na koneckim „nowym” osiedlu pojawią bardzo oczekiwane przez mieszkańców chodniki]
Budowa drogi dla pieszych w pasie drogowym drogi gminnej Pomyków – Górny Młyn. Całkowita wartość inwestycji to 158 341,17 złotych. Kwota dofinansowania: 126 672 złotych.
Wszyscy o „rondzie kauflandzkim” to Ci ładują pieniądze tam, gdzie im wygodnie a nie gdzie śmierć i kalectwo co chwila na ludzi czyha i co potwierdzone jest tyloma niebezpiecznymi „sytuacjami”.
Mów do słupa a slup swoje.
Zero informacji o drodze nr 42 w Stąporkowie. W centrum (o ile można mówić, że to centrum) cztery przejścia na odcinku około 400 m. (koło piekarni, przystanku, poczty, i apteki) zamiast jednego porządnego z sygnalizacją świetlną i kontrolami przestrzegania przepisów przez pieszych. Jazda przez tą mieścinę to prawdziwe wyzwanie zwłaszcza przy myśleniu pieszych bomisiów ( mi się należy(
W centrum mieli tylko zrobic rondo – w sumie nie wiadomo dlaczego, z jednej i tak jest droga jednokierunkowa, z drugiej slepa uliczka- zamiast po ludzku postawic 8 znakow, po jednym dla wjezdzajacych i wyjeżdżających rozorali pół miasta na kilka miesiecy po poprzednich przebudowach. Aż strach pomyslec, co urzędasy szykują w ramach tzw. budowy przejść dla pieszych na Polnej, sportowej itd. Żyć sie nie da na tym wiecznym placu zbednej budowy.
Jak sprzedawali działki na osiedlu Jana Pawła to nawet w umowach wpisali że w ciągu 2 lat zrobią chodniki. Minęło 18 lat i się udało. Ile to kadencji radnych, burmistrzów ;).
Widać, że ciężko pracują.
W tym czasie dzieci, którym był potrzebny ten chodnik już nie chodzą do podstawówki.
Ale jest młode pokolenie – im szczególnie zimą się przyda.
Tylko pytanie kto będzie odśnieżał te chodniki tam gdzie nie ma domów?
Ale mimo wszystko cieszę się ale myślałem że pieniądze na chodniki na tym osiedlu będą pochodzić ze sprzedaży działek na tym osiedlu ale cóż poszły na obrotnicę, ronda itp. co za różnica i tak to nasze podatki.
Co do skrzyżowania Kaufland zawsze jak czytam o wypadkach na tym krzyżowaniu zastanawiam się czytając komentarze czy powinniśmy przerobić wszystkie drogi bo tzw kierować (sprawca wypadku) nie rozumie znaków. Może wystarczy im pozabierać prawa jazdy skoro są zagrożeniem, nie każdy musi jeździć samochodem. Może prewencyjnie policja konecka mogłaby tam w wolnej chwili radiowóz postawić i poganiać tych co wymuszają i łamią przepisy. Może mandaty douczą, niedouczonych na kursach prawa jazdy.
Wszyscy na pogrzeby „Kauflandzkie” czekamy. Pozabieraj Pan prawa jazdy na tych pogrzebach i mandaty powlepiaj.
Myślenie „następnego”.
jeszcze raz napiszę: nie każdy musi jeździć samochodem,
jak nie rozumie znaków to nie powinien mieć prawa jazdy
tak pozabierałbym prawa jazdy a nie przerabiał skrzyżowania.
ja nie czekam na pogrzeby tylko na solidną pracę polcji na tym skrzyżowaniu
To proszę iść i pozabierać te prawa jazdy wszyscy będziemy bezpieczni:)
A sokro prawa jazdy mają a jeżdżą jak jeżdżą to skrzyżowania mają być zrobione, żeby nas nie pozabijali.
Już widzę jak policja pracuje 24/h na tym skrzyżowaniu.
Wszyscy w Końskich o tym trąbią wszem i wobec a władza ładuje pieniądze tam, gdzie im wygodnie.
Ktoś się czuje bezpiecznie na tym „rondzie”? Nie sądzę.
Ty chyba nie masz zielonego pojęcia o przepisach ruchu drogowego.
Rondo jak rondo wystarczy przestrzegać znaków drogowych. Co więcej można tak zrobić wybudować wiadukt i przejścia podziemne?
Ciekawe tylko kiedy ruszą inwestycje czyli budowa chodników na Osiedlu Jana Pawła II? Aby tylko się nie okazało, że trzeba będzie czekać następne 15 lat. I aby te pieniądze nie okazały się wirtualne jak niektóre czeki które były wręczane w świetle kamer.