REKLAMA

Sala zajęć zawodowych w 'Mechaniku’ przeszła znaczne zmiany [wideo, zdjęcia]

W poniedziałek w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich miało miejsce uroczyste otwarcie sali, która będzie służyć uczniom odbywającym praktyki. Warunki, w których odbywały się zajęcia przed remontem pomieszczenia były wręcz polowe! 

REKLAMA
REKLAMA

„Dla nas jest to bardzo ważny dzień, ponieważ po kilku miesiącach bardzo ciężkiej pracy całego zespołu udało nam się uruchomić, przywrócić do życia pracownię spawania. Jesteśmy z tego bardzo dumni, ponieważ możecie zobaczyć, jak to wyglądało pierwotnie, a jakie zmiany dokonały się przez te parę długich miesięcy” – mówi nam Beata Jakubowska, dyrektor ZSP nr 1 w Końskich.

REKLAMA

O nowych stanowiskach w sali oraz jej przeznaczeniu opowiedzieli nam przedstawiciele szkoły.

„Ta sala ma przygotowane stanowiska do dwóch różnych metod spawania, można powiedzieć, że nawet trzech, chociaż jedno jest łączone, oraz stanowiska do lutowania i cięcia plazmowego” – opowiada nam Sławomir Kołodziejczyk, nauczyciel przedmiotów zawodowych w „Mechaniku”.

„Korzystać z tego będą wszyscy uczniowie, którzy kształcą się na kierunku technik pojazdów samochodowych, ale nie tylko, bo w ramach projektu planujemy również kursy przysposabiające dla innych uczniów naszej szkoły, tj. uczniów, którzy kształcą się także na innych kierunkach” – mówi nam dyrektor Beata Jakubowska.

Jak udało nam się ustalić, warunki przed przebudową pomieszczenia były dużo gorsze niż obecnie. Opowiedział nam o tym Sławomir Kołodziejczyk.

„Takie zajęcia zaczęły się już przed remontem. Jako pierwsze prowadziliśmy zajęcia metodą MIG/MAG, potem wprowadziliśmy metodę TIG i lutowanie twarde, takie zajęcia odbywały się w przysposobionej pracowni, w takich, można powiedzieć, polowych stanowiskach z przesłonami z blachy pomiędzy. Najgorzej było z wentylacją, bo zrobienie wentylacji do spawania jest bardzo wymagające” – mówi nam Sławomir Kołodziejczyk.

Podczas wydarzenia obecne były także władze Starostwa Powiatowego w Końskich, które jest organem prowadzącym dla ZSP nr 1. W szkole pojawili się oraz wstęgę przecinali wicestarosta konecki Wiesław Skowron, członek Zarządu Powiatu Koneckiego Jarosław Staciwa oraz naczelnik wydziału edukacji Krzysztof Stachera. Znaczenie rozwoju placówek takich jak konecki „Mechanik” w rozmowie z nami podkreślił wicestarosta Skowron.

„Warto wspierać takie szkoły, ponieważ na terenie powiatu tego typu placówek oświatowych jest mało. Właśnie ta szkoła oraz „Kanada” to są to jedyne placówki, które branżowo przygotowują uczniów do specyfiki takich zawodów, które zanikają” – mówi nam wicestarosta konecki.

Sala warsztatowa w Mechaniku przed remontem. Fot.: ZSP nr 1 w Końskich.

Wartość inwestycji to około 60 tysięcy złotych, z czego znaczna część pochodziła ze środków unijnych. Wiele wysiłku w prace remontowe włożyli nauczyciele zajęć praktycznych i dyrekcja szkoły.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Sala zajęć zawodowych w 'Mechaniku’ przeszła znaczne zmiany [wideo, zdjęcia]

  1. […] Przypominamy, że jest to kolejna inwestycja zrealizowana w ZSP nr 1 w niewielkim odstępie czasu – miesiąc temu w „Mechaniku” po modernizacji otwarto także salę warsztatową (relacja TUTAJ). […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *