REKLAMA

Samorządowcy spotkali się na Powiatowym Spotkaniu Noworocznym [wideo, zdjęcia]

W piątkowe popołudnie w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich odbyło się Samorządowe Spotkanie Noworoczne. To po pandemicznej przerwie powrót do tradycji, która przez wiele lat była kultywowana przez powiat konecki. 

REKLAMA

Spotkanie poprowadzili: Krzysztof Stachera – naczelnik Wydziału Oświaty, Polityki Społecznej i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Końskich oraz Beata Jakubowska – dyrektor ZSP nr 1 w Końskich. Na inaugurację wystąpił ukraiński zespół Dreamers, któremu dowodzi Kristina Matvienko. „Marzyciele” zaprezentowali kolędy i pastorałki w języku ukraińskim oraz w języku polskim.

Następnie prowadzący powitali gości wśród których znaleźli się przedstawiciele gmin z terenu powiatu koneckiego: zastępca burmistrza Końskich Marcin Zieliński, burmistrz Radoszyc Michał Pękala, burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska, zastępca wójta Smykowa Jerzy Duda, wójt Gowarczowa Stanisław Pacocha, wójt Słupi Koneckiej Robert Wielgopolan, wójt Rudy Malenieckiej Leszek Kuca.

REKLAMA

Na spotkaniu pojawili się też posłowie: Marzena Okła-Drewnowicz z Koalicji Obywatelskiej, Mariusz Gosek z Solidarnej Polski, obecna była również radna wojewódzka Agata Binkowska z Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wraz z burmistrzami i wójtami przybyli radni gminni, przewodniczący wielu rad. Bardzo licznie zjawili się także radni powiatowi – reprezentujący wszystkie opcje znajdujące się w Radzie Powiatu.  Władze wojewódzkie reprezentował przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś.

W rolę gospodarzy wydarzenia wcielili się członkowie Zarządu Powiatu Koneckiego: starosta Grzegorz Piec, wicestarosta Wiesław Skowron, członkowie Zarządu Jarosław Staciwa oraz Dariusz Banasik, przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Kowalczyk.

I to właśnie przewodniczący Kowalczyk wspólnie ze starostą Piecem jako pierwsi zabrali głos:

„Po trzech latach wracamy do formuły spotkań noworocznych. Kiedy rozchodziliśmy się w 2020 roku to kto by się spodziewał, że tyle rzeczy wydarzy się po drodze, że będzie pandemia, która nas odizoluje na długi czas, a potem konflikt na Ukrainie i wszystko co z tym związane. To dzisiejsze spotkanie jest poświęcone podziękowaniu dla wszystkich instytucji, jednostek, organizacji samorządowych i rządowych, które wsparły powiat konecki w tych trudnych chwilach […] Życzę Państwu w tym 2023 dużo zdrowia, spokoju, spełnienia i niech jak najszybciej skończy się ta wojna zwycięstwem Ukrainy” – przemawiał starosta Grzegorz Piec.

„Bardzo serdecznie dziękujemy, że przyjęliście nasze zaproszenie, że jesteście z nami i możemy się spotkać w tak zacnym gronie. Przetrwaliśmy ten trudny czas, idą lepsze czasy i myślę, że będziemy się mogli spotykać co roku systematycznie. Korzystając z okazji chciałbym Państwu podziękować za współpracę w 2022 roku, za pomoc w realizacji wspólnych przedsięwzięć razem z powiatem. Nie wszystko się udało zrobić, ale wszystko jest na dobrej drodze. Mam nadzieję, że w 2023 roku zrealizujemy wszystkie nasze plany i zamierzenia” – dodawał przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Kowalczyk.

Potem na scenę zaproszono przedstawicieli wszystkich gmin i… spontanicznie zaśpiewano sto lat dla obchodzących niebawem swoje urodziny burmistrzów Michała Pękali oraz Doroty Łukomskiej. To właśnie ta dwójka zabrała głos w imieniu przedstawicieli samorządów gminnych:

„Kochani my Wam przede wszystkim życzymy dobrego zdrowia na nowy rok, tego byśmy dalej współpracowali i dzielili się życzliwością dla dobra mieszkańców całego powiatu. Wszystkiego dobrego. Wszystkiego dobrego też dla p. starosty i oby nam tak pięknie robił te drogi powiatowe jak do tej pory w gminie Stąporków” – mówiła ze sceny burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska.

„Trzy lata to długa przerwa, ale kochani nie zmieniliście się. Jesteście naprawdę młodzi, piękni i cieszymy się, że  jesteśmy wśród Was. Oby ten rok 2023 był dla Was, dla Waszych bliskich dobrym rokiem. Kilka dni temu na spotkaniu noworocznym jeden z burmistrzów życzył mi: słuchaj Michał, prywatnie – nie rozwijaj się, tylko ciesz się tym co masz. Pamiętajcie drodzy Państwo – powiat, gminy pięknie się rozwijają. Nadszedł czas byśmy zaczęli cieszyć się tym co mamy. Oczywiście województwo na czele rozwoju. Bardzo Państwu dziękujemy, bardzo dziękujemy p. starosto za zaproszenie. Wszystkiego dobrego” – dodawał burmistrz Radoszyc Michał Pękala.

 

Samorządowcy z poszczególnych gmin otrzymali też kwiaty oraz dyplomy z podziękowaniem za współpracę z powiatem koneckim.

Następnie głos oddano przedstawicielom władzy centralnej oraz wojewódzkiej. Przemawiali: przewodniczący Sejmiku Andrzej Pruś, posłanka Marzena Okła-Drewnowicz oraz radna wojewódzka Agata Binkowska:

„Właściwie czuję się jak u siebie, bo moje korzenie rodzinne to Odrowąż. Byłam tutaj 31 stycznia 2020 roku, sprawdziłam, mam to na zdjęciach. Bardzo mi miło, że po tych latach izolacji możemy się znowu spotkać. Jesteście chyba jedynym powiatem, który w taki sposób buduje taką własną tożsamość opierającą się na współpracy. Nie kojarzę powiatu, który w naszym regionie spotyka się tak uroczyście: powiat i wszystkie gminy. Takie miłe spotkania są potrzebne, bo na co dzień Państwo musicie współpracować i podejmować decyzję w zakresie różnych projektów infrastrukturalnych, ale są i nowe wyzwania. One dotyczą choćby spraw społecznych, starzejącego się społeczeństwa i współpracy odnośnie tego jak rozwijać takie placówki na rzecz mieszkańców całego powiatu. Można to robić  wspólnie z gminami” – przemawiała poseł Okła-Drewnowicz.

„Faktem jest to, że samorządowcy z powiatu koneckiego zazwyczaj jak rozmawiamy w jakichś sprawach związanych z realizowanym inwestycjami to nie są łatwymi rozmówcami, ale wiedzą czego chcą. Z sukcesami wiele tych spotkań jest zakończonych i udaje się zrobić to o czym często rozmawiamy. Za tę dobrą współpracę Wam dziękuję na progu tego nowego roku” – przemawiał przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś.

„Chcę Państwu złożyć na ten nowy rok najlepsze życzenia. W imieniu radnych Sejmiku, klubu radnych PSL życzę Państwu wszelkiej pomyślności na nowy rok, życzę abyście Państwo zawsze podejmowali konstruktywne i dobre decyzje dla rozwoju Konecczyzny, naszego powiatu oraz województwa. Życzę byście Państwo opowiadali się zawsze za bardzo konkretnymi wartościami takimi jak wspólnota samorządowa, niezależny samorząd, wolność obywatelska, wspólnota europejska. To te wartości pozwalają nam przezwyciężać wszelkie przeciwności: choroby, wojny, to tu czujemy się bezpiecznie i powinniśmy z tego korzystać. Raz jeszcze w imieniu swoim oraz moich kolegów samorządowców, ale też przedstawiciela do Parlamentu Europejskiego dr Adama Jarubasa, który zawsze tak mile wspomina współpracę z Państwem: życzę wszelkiej pomyślności” – przemawiała radna wojewódzka Agata Binkowska.

W dalszej części wydarzenia władze powiatu koneckiego postanowiły uhonorować zdolną młodzież angażującą się w akcje charytatywne na terenie naszego regionu, ale i reprezentującą go na zewnątrz. Nagrody otrzymali: Gabriela Blok z Branżowej Szkoły I Stopnia w ZSP 2 Końskie, Julita Wiaderna z Technikum nr 1, Kacper Maślak z Technikum w Stąporkowie, Olaf Młodziński z II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich, Julia Strojewska z Technikum nr 3, Tamara Trepczyńska z SOSW w Baryczy, Wiktoria Czyżewska z I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich.

Noworoczne spotkanie uświetniły występy artystyczne. Oprócz wspomnianego już zespołu Dreamers zaprezentowali się także: band stworzony w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 O.T.U oraz działający przy Nowym Ogólniaku „Teatr Lustro”.

Zdjęcia:

REKLAMA

8 thoughts on “Samorządowcy spotkali się na Powiatowym Spotkaniu Noworocznym [wideo, zdjęcia]

 1. Kamil pisze:

  Pierogi były? Bigos był?

 2. Konecczanka pisze:

  Samorządowe spotkanie…
  W jakiej roli ten jeden ksiądz?

 3. trus pisze:

  Ksiądz siedział w komórce bo mu się nudziło. Połowa to widać z musu tam była.Większość samochodami przyjechała żeby zwiększyć CO2 w Końskich. Już to się staje nudne. Co roku jedno i to samo

 4. Janina pisze:

  Przypomina mi się piękny i trafny utwór „Jesiony” zespołu Dżem…
  Te same mury od rana
  Te same mor…y odrapane
  Te same gęby, te same słowa
  Od lat już bardzo dobrze znane

  Poza małymi wyjątkami.
  Czas na zmiany. Do uczciwej roboty wedle posiadanych kwalifikacji a nie żerowania na ludzkiej naiwności.
  Od Księdza wara… Szkoda, że nie miał kropidła z wodą święconą dla niektórych osobników z obecnej i poprzedniej epoki.

 5. zzz pisze:

  stronniczy portal nie publikuje wszystkich komentarzy to jak TVP

 6. Konecczanka pisze:

  Kobieto,
  Po pierwsze już widać wszystko w stwierdzeniu „od księdza wara” a po drugie wolność słowa istnieje gdyby Pani zapomniała.

 7. zzz pisze:

  stwierdzenie ją zweryfikowało mocherowy berecik toruń górą

 8. Rysio pisze:

  Jak tak można było po chamsku potraktować naczelnika i zrobić z niego pośmiewisko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *