W piątek w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich przy ulicy Staszica odbyły się Powiatowe Targi Pracy 2023. Kilkudziesięciu wystawców prezentowało na nich setki ofert pracy, a także różnego rodzaju szkoleń. Organizatorem wydarzenia był Powiatowy Urząd Pracy w Końskich, a odbyło się ono pod honorowym patronatem starosty koneckiego.
REKLAMA–„Na zaproszenie na targi odpowiedziało 36 wystawców, którzy mają ponad 800 wolnych miejsc pracy w kraju i ponad 1100 wolnych miejsc pracy za granicą […] Targi Pracy to idealne miejsce do kontaktu osób bezrobotnych, poszukujących pracy, takich które chciałyby ją zmienić lub skorzystac ze szkoleń i przekwalifikować się, z pracodawcami. Można spotkać się z pracodawcą, porozmawiać, złożyć CV, porównać tę ofertę z ofertą konkurencyjnej firmy […] Na targach wystawiają się też Powiatowe Urzędy Pracy z sąsiednich powiatów, mają one do zaoferowania około 500 wolnych miejsc pracy, są też pracodawcy, agencje zatrudnienia. Jeżeli chodzi o zawody, w których najwięcej jest wolnych miejsc pracy to w takich jak pracownik budowlany, pracownik produkcji, pracownik magazynu, opiekun osób starszych. Są oferty dla sprzedawców, piekarzy, mechaników taboru kolejowego. Jest dosyć duży wybór ofert” – opowiada Jacek Werens, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Końskich.
Targi otworzyli dyrektor PUP Jacek Werens oraz starosta konecki Grzegorz Piec:
REKLAMA–„W imieniu Zarządu chciałbym powitać Państwa na pięknej, koneckiej ziemi. Te targi będą wyjątkowo bezpieczne, bo jest i wojsko i policja i służba więzienna. Możecie więc sobie chodzić i nic się złego nie wydarzy. Powiatowe Targi Pracy są okazją do tego by się mogli spotkać: szukający pracy, szukający pracowników. Życzę Wam znalezienie siebie nawzajem, wszystkiego najlepszego i do zobaczenia podczas targów” – przemawiał starosta Piec.
–„Dziękuję wystawcom za udział w dzisiejszym wydarzeniu. Zachęcam osoby poszukujące pracy, te które chciałyby ją zmienić, czy odbyć szkolenia do odwiedzania stoisk i do zapoznania się z ofertami wystawców. Życzę owocnych rozmów” – otwierał wydarzeni dyrektor Werens.
Oprócz wspomnianych w hali ZSP 1 pojawili się też między innymi: burmistrz Końskich Krzysztof Obratański, przewodniczący Rady Powiatu Koneckiego Zbigniew Kowalczyk, wicestarosta Wiesław Skowron, czy członek Zarządu Powiatu Jarosław Staciwa. Obecni byli też przedstawiciele Powiatowej Rady Rynku Pracy, radni powiatowi oraz gminni.
Przede wszystkim jednak na miejscu byli pracodawcy szukający potencjalnych pracowników oraz bezrobotni liczący na znalezienie zatrudnienia. Dużym zainteresowanie cieszyło się stoisko Wojska Polskiego, które poszukuje zawodowych żołnierzy –„Oferujemy pracę dla wszystkich młodych osób, czyli do 45 roku życia. Każda osoba, zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogą się do nas zgłosić. Oferujemy pracę dla każdego zawodu. My potrzebujemy i mechaników i kierowców i weterynarzy, pielęgniarzy. Każdy dostanie propozycję pracę u nas w Siłach Zbrojnych. Takie minimalne uposażenie dla szeregowego zawodowego, czyli już dla osoby z wykształceniem podstawowym to jest minimum 5 tysięcy złotych na rękę” – mówi szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kielcach podpułkownik Mirosław Wolski.
Na targach nie zabrakło też instytucji szkoleniowych, które pokazywały swoją ofertę stałego kształcenia oraz kursów -„Reprezentujemy naszą szkołę, mamy innowację wojskową, gdzie chłopaki się bardzo dobrze przygotowali, my z kierunku gastronomicznego przygotowałyśmy potrawy. Opowiadamy przybyłym jak mogą się rozwijać w naszej szkole, że mogą brać udział w różnego rodzaju kursach i że u nas w szkole można osiągnąć swoje cele” – mówi nam Daria Studzińska z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Końskich.
W trakcie targów odbyła się też specjalna prezentacja przygotowana przez Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach – jej tematem były Fundusze Europejskie dla województwa świętokrzyskiego na lata 2021-2027.
Zdjęcia:
Ciekaw jestem ile osób znalazło pracę ??
Rządy PiS powinny iść na bezrobocie w tym roku.
Koneckie polityki szukają roboty?
Cały apatat władzy pisowskiej to zdemoralizowany, rozpity chlew. Wyjątki to głupole, którzy myślą, że są tam kimś ważnym, a służą do robienia pozorów moralności. Na porządku dziennym są zwyrodnialcy, psychopaci, przestępcy jak na razie niejawni, chamy i złodzieje. Masa prostactwa, ciemnoty, zacofania i kołtunu dopełnia całości. Wśród nich wysocy urzędnicy i zwykli służbiści. Moralne zera.
Dochrapali się do władzy dzięki temu kołtunowi, najmniej rozwiniętej intelektualnie części społeczeństwa. I najbardziej agresywnej. To na ich zawołanie są ci wykolejeni urzędnicy i służbiści. Postępują niedorzecznie, niecelowo, ważne, że służą władzy. Swołocz.
„Wyjątki to głupole, którzy myślą, że są tam kimś ważnym, a służą do robienia pozorów moralności. ” i to jest najgroźniejsze, Ślepi aktywiści, jak w 1947-52 roku.
[…] Na to wydarzenie, które łączy osoby szukające pracy i jednostki, które poszukują pracowników zaprasza dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Końskich Jacek Werens. Targi Pracy cieszą się dużym zainteresowaniem – możecie to zobaczyć choćby w naszej relacji wideo z ubiegłego roku TUTAJ. […]