REKLAMA

Składowisko Fałków: Są zarzuty dla właściciela, czy będzie areszt?

Kilka godzin temu informowaliśmy Państwa o zatrzymaniu właściciela składowiska odpadów w Fałkowie (TUTAJ). Właśnie otrzymaliśmy informację o zarzutach postawionych prezesowi spółki. Oczekujemy na decyzję sądu w sprawie tymczasowego aresztu dla Roberta P.

REKLAMA

Na składowisku śmieci przy ulicy Pląskowickiej w ostatnich miesiącach doszło do 10 pożarów. Przynajmniej dwa z nich były spowodowane podpaleniami. Właściciel zarządzający tym miejscem już jakiś czas temu utracił pozwolenia na składowanie i przetwarzanie odpadów.

REKLAMA

Jak przekazuje Prokuratura Okręgowa w Kielcach, w toku śledztwa zebrano materiał dowodowy, w postaci przede wszystkim zeznań świadków, wyników oględzin miejsc pożarów, opinii biegłego dotyczących przyczyn pożarów, jakie zaistniały na tym składowisku, który dał podstawy do przyjęcia, iż doszło do popełnienia przestępstwa w związku ze składowaniem odpadów w Fałkowie.

Wczoraj funkcjonariusze policji na polecenie prokuratora zatrzymali prezesa spółki prowadzącej to składowisko, tj. Roberta P. i doprowadzili go do Prokuratury Okręgowej w Kielcach, gdzie prokurator przedstawił mu zarzut przyjmowania i składowania odpadów wbrew warunkom określonym w pozwoleniu w taki sposób, że odpady były narażone na bezpośrednie oddziaływanie czynników atmosferycznych, co skutkowało ich pięciokrotnym samozapłonem, a tym samym sprowadzenia zdarzenia w postaci pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. Przesłuchany w charakterze podejrzanego Robert P. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia.

Z uwagi na okoliczności sprawy prokurator zdecydował o skierowaniu do Sądu Rejonowego w Kielcach wniosku o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. W tej sprawie oczekujemy na decyzję sądu. Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

O pożarach w Fałkowie informowaliśmy wielokrotnie, podobnie jak o działaniach podejmowanych przez władze gminne, powiatu, czy przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska oraz prokuraturę (TUTAJTUTAJ, czy TUTAJ).

Czy właściciel składowiska trafi do aresztu? Jak tylko zapadnie decyzja sądu niezwłocznie Państwa o tym poinformujemy.

REKLAMA

5 thoughts on “Składowisko Fałków: Są zarzuty dla właściciela, czy będzie areszt?

  1. Pingback: Fałków: Robert. P nie będzie tymczasowo aresztowany | TKN24

  2. Pingback: Sprawa składowiska w Fałkowie. Prokuratura złoży zażalenie na decyzję sądu | TKN24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *