REKLAMA

Stare na nowe melodie ludowe. Posłuchajcie pierwszych utworów [wideo]

Stare na nowe melodie ludowe to projekt, w którym Bartek Gärtner przy udziale wokalistów z regionu zamienia stare ludowe pieśni na nowoczesne aranżację. W poniedziałek miała miejsce premiera pierwszego utworu („Chłopoki, chłopoki od Świętego Krzyża”), a kolejne piosenki będą publikowane codziennie do piątku włącznie o godzinie 18:00 na fanpage’u akcji – TUTAJ. U nas poniżej możecie odsłuchać „Chłopoki, chłopoki od Świętego Krzyża” w wersji tradycyjnej oraz w nowej aranżacji. 

REKLAMA

Wersja nowa:

„Chłopoki, chłopoki od Świętego Krzyża” – tradycyjna melodia ludowa regionu świętokrzyskiego.
Nagranie zrealizowane w Gärtner Rec Studio w Komaszycach
Realizacja nagrania, miks, mastering – Bartek Gärtner
Realizacja wideo NinjaLab /Przemysław Marczyński
Gościnnie na skrzypcach: Laurencja Nowacka
Natalia Boruń / Gmina Stąporków
17-letnia uczennica ZSP im Stanisława Staszica w Stąporkowie. Jej największą pasją jest muzyka, zaczęła śpiewać w wieku 4 lat. Pierwszymi instruktorami Natalii byli Pani Ewa Gula i Pan Maciej Łasiński. Obecnie swój talent szkoli pod kierunkiem Elwiry Sibigi – Gärtner oraz  Radosława Pacha w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Wytrwała praca przynosi efekty w postaci wielu sukcesów na różnorodnych konkursach i festiwalach np. II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Maryjnej „Sancta Maria” w Częstochowie, udział w Finale Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej w Krakowie.

REKLAMA

Wersja tradycyjna: 

„Chłopoki, chłopoki od Świętego Krzyża” – tradycyjna melodia ludowa regionu świętokrzyskiego.
Nagranie zrealizowane w Gärtner Rec Studio w Komaszycach
Realizacja nagrania, miks, mastering – Bartek Gärtner
Realizacja wideo NinjaLab /Przemysław Marczyński
Plener: ZABYTKOWY ZAKŁAD HUTNICZY SAMORZĄDOWA INSTYTUCJA KULTURY MALENIEC
Zespół Śpiewaczy “Rogowianka” to jeden z filarów muzyki ludowej w powiecie koneckim , lokalnie jest też zespołem z najdłuższymi tradycjami. W zeszłym roku obchodził jubileusz 35-lecia powstania przy Wiejskim Domu Kultury w Rogowie (przy Miejsko-Gminny Dom Kultury w Końskich. Działa pod muzycznym kierownictwem Jana Bukłada. Ze swoim bardzo bogatym repertuarem blisko trzystu piosenek występuje z sukcesami na konkursach i przeglądach muzyki ludowej, jest ozdobą wielu uroczystości w regionie. Rogowianka śpiewa znane regionalne piosenki ludowe oraz utwory ułożone przez członków zespołu.
W ramach udziału w projekcie zespół reprezentują śpiewające Panie: Helena Kania, Anna Kowalska, Jadwiga Kołaba, Maria Krawczyk, Krystyna Makuch, Mariola Sobierajska, Krystyna Ziemnica, oraz kierownik muzyczny, solista, muzyk – Jan Bukład.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *