Na przełomie 2022-2023 roku Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Gowarczowie realizowało projekt #kulturalniepołączeni, który polegał na optymalnym doposażeniu jednostki i przeprowadzeniu szkoleń pracowników.
REKLAMAW ramach II konkursu grantowego realizowanego projektu „Konwersja cyfrowa domów kultury” wyłonionych zostało 60 grantobiorców z całej Polski. W ramach zadania GCKiB ma możliwość wprowadzenia i realizację planowanych wydarzeń w formie hybrydowej – z gośćmi/widownią z jednoczesną transmisją online (bądź nagraniem wydarzenia i późniejszym udostępnieniu w sieci), bardziej komfortowe prowadzenie zajęć zarówno online jak i stacjonarnie, tworzenie podcastów, filmików, relacji i działań promujących przedsięwzięcia zgodnych z współczesnymi trendami, tworzenie nagrań muzycznych działających przy GCKiB sekcji, archiwum, jak również przygotowywanie treści multimedialnych.
REKLAMA„Zadanie rozpoczęliśmy od pogłębienia wiedzy o potrzebach i zasobach instytucji, a następnie pracownicy wraz z pomocą tutorki z Narodowego Centrum Kultury uczestniczyli w szkoleniach online i stacjonarnych wypracowując nową strategię rozwoju cyfrowego dla instytucji. Zajęliśmy się projektowaniem oferty kulturalnej online, a celem całego zadania jest podniesienie standardów w funkcjonowaniu cyfrowym instytucji dostosowując je do potrzeb odbiorców. Kolejnym elementem realizacji zadania jest doposażenie pracowni o sprzęt cyfrowy, audio-video, a dopełnieniem zakupów cyfrowych jest wykorzystanie ich podczas szkoleń indywidualnych dostosowanych do potrzeb pracowników każdej z pracowni GCKiB. Zadanie pozwoli nam wprowadzić nowe formy zajęć stałych oraz pobudzi do współtworzenia oferty kulturalnej lokalną społeczność, z początkiem października w ofercie pojawią się również zajęcia „Nowe Media” (bezpłatne) dla młodzieży z wykorzystaniem zakupionych narzędzi cyfrowych” – opowiada dyrektor GCKiB w Gowarczowie Elwira Sibiga-Gärtner.
Projekt został dofinansowany z Funduszy Europejskich.
Zdjęcia (archiwum GCKiB):