Kolejne przetargi na inwestycje w mieście i gminie Końskie zostały rozstrzygnięte. Już niebawem ruszą prace przy budowie parkingu przy Urzędzie Miasta i Gminy w Końskich, a także termomodernizacjach szkoły w Pomykowie i filii biblioteki w Dziebałtowie.
REKLAMA–„Ostatnie przetargi na roboty przewidziane w ramach zadań inwestycyjnych realizowanych przez gminę Końskie wskazują na to, że mamy pewien odwrót od sytuacji kiedy to my jako zamawiający musieliśmy drżeć z niepokojem czy ktokolwiek w ogóle zdecyduje się złożyć ofertę. Przetargi, na które zgłasza się od kilku do kilkunastu wykonawców są dowodem na to, że inwestycje publiczne zaczynają być znów tym co budzi zainteresowanie przedsiębiorców, choć oferty cenowe są niestety znacznie wyższe od oczekiwań. Ostatnio otwarte przetargi dotyczyły termomodernizacji budynków publicznych. To coś co wprowadziliśmy do zadań budżetowych w końcu zeszłego roku i było wynikiem przetrząsania resztówek pieniędzy w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Świętokrzyskiego. Gmina Końskie trzy lata temu przygotowała wniosek o dofinansowanie termomodernizacji Szkoły Podstawowej w Pomykowie, remizy strażackiej Sworzycach i biblioteki w Dziebałtowie. Wówczas znaleźliśmy się na liście rezerwowej, a teraz zapytano nas czy to zrobimy, bo są oszczędności – wynikające również z tego, że niektórzy beneficjenci zrezygnowali z tych pieniędzy. To był już drugi przetarg i będzie on rozstrzygnięty w znacznej części – mamy już wskazanych wykonawców dla termomodernizacji Pomykowa i Dziebałtowa” – opowiada Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.
Jeżeli chodzi o termomodernizację remizy w Sworzycach to w przetargu pojawiły się techniczne problemy, związane także z tym, że obecnie w ramach innego programu dobudowywana jest nowa część obiektu. Część przetargu dotycząca remizy zostanie więc powtórzona.
REKLAMAW Szkole Podstawowej w Pomykowie największą część robót zaplanowano na miesiące wakacyjne, tak by od września uczniowie mogli rozpocząć edukację w odnowionym budynku. Termomodernizacja tego obiektu kosztować będzie blisko milion złotych, a budynku filii bibliotecznej w Dziebałtowie pochłonie 302 tysiące złotych. Duża część tych kosztów zostanie pokryta z dotacji z Unii Europejskiej.
Inne zadanie, które za chwile będzie realizowane w Końskich to budowa drugiej części parkingu na placu pomiędzy Urzędem Miasta, a nowym Muzeum Ziemi Koneckiej –„Część tego parkingu obecnie budowana jest w ramach zamówienia przebudowy budynków gospodarczych na potrzeby muzeum, a chcemy to scalić. Projekt zakłada, że będzie to zadanie równoległe, ale niepowiązane z poprzednim. Do przetargu zgłosiło się 11 firm, więc sporo. Najtańsza oferta to nieco ponad 812 tysięcy złotych, a najdroższa to ponad 2 mln złotych. Widać tu wielkie różnice i to będzie wymagało jeszcze kilku dni analizy pod względem poprawności” – mówi burmistrz Krzysztof Obratański.
Zakres do zrobienia jest duży –„Tam trzeba przebudować istniejący parking włączając w to tę część terenu, która do niedawna była zajmowana przez szpetne budynki gospodarcze z lat 60-tych, a więc parking miejski, przy UMiG znacząco się powiększy. Musi być też scalony jeżeli chodzi o odwodnienie i technologię z tym parkingiem, który jest przy muzeum” – dodaje Obratański.
Kolejny rozstrzygnięty przez gminę przetarg w ostatnich dniach dotyczy szaletu miejskiego. Już niebawem specjalna konstrukcja powinna stanąć przy ulicy Księdza Granata, tuż obok sklepu żelaznego.
Szanowni Państwo,
Przy tej okazji zapraszamy wszystkich Państwa podróżujących, odprowadzających i witających do korzystania z ZABYTKOWEJ toalety im.Tarnowskich w pobliżu stacji PKP Końskie. Miejsca do wyboru, macie Państwo udostępnione na ten cel 15ha, gdyż nie może „to” iść równolegle z taką np. termomodernizacją filii biblioteki w Dziebałtowie. Poza możliwościami władzy. Nadmieniamy, że możecie Państwo korzystać z parkingu przy UMiG Końskie.
Ale konkretnie w którym miejscu. Z lewej czy prawej…?