REKLAMA

Termowizja i termomodernizacja, czyli o tym, jak mieszkać bardziej komfortowo i zaoszczędzić na ogrzewaniu

[artykuł sponsorowany] Kupując mieszkanie lub modernizując je, przykładamy wagę do tego, by było nie tylko estetyczne, ale także komfortowe i ekonomiczne w utrzymaniu. Poprawiając efektywność energetyczną budynku, można znacząco obniżyć rachunki za energię i sprawić, by mieszkało się wygodniej. Podejmując się prac termomodernizacyjnych, trzeba wiedzieć, od czego zacząć, by działania były skuteczne. Profesjonalne badania termowizyjne powinny być pierwszym krokiem, jeśli planuje się prace dociepleniowe. Sprawdź, co można zrobić, by zapobiec utracie ciepła.

REKLAMA

Skuteczne wykrywanie strat energii przez termowizję

Korzystając z badania termowizyjnego, można precyzyjnie określić, które miejsce wymagają poprawy. Przy użyciu kamery, która rejestruje promieniowanie podczerwone, wyłapuje się różnice temperatur obiektów. Dzięki temu możliwe jest zidentyfikowanie mostków termicznych, nieszczelności okien i drzwi oraz miejsc o niewystarczającej izolacji cieplnej. Wczesne wykrycie tych problemów pozwala na podjęcie odpowiednich działań naprawczych.

REKLAMA

Pomiary termowizyjne  powinny być wykonane przez fachowców, którzy poza nowoczesnym sprzętem, dysponują też odpowiednią wiedzą i umiejętnościami, dzięki czemu są w stanie nie tylko precyzyjnie określić miejsca, które są nieszczelne, ale też udzielić specjalistycznych porad na temat tego, jakie prace będą najkorzystniejsze w danym przypadku.

Inwestycja w szczelność budynku

Specjaliści poza wykonywaniem badań kamerą termowizyjną, mogą też przeprowadzać testy szczelności pomieszczeń, o których więcej można dowiedzieć się na stronie: https://termocent.com/badanie-szczelnosci-powietrznej-budynkow/. Podjęte działania pomagają uporać się z problemem wyziębiania pomieszczeń, nadmiernej wilgotności oraz przeciągów. Skorzystanie z profesjonalnych usług  pozwala zaoszczędzić pieniądze, ponieważ wiadomo, co dokładnie wymaga naprawy, unikając działań „w ciemno”. Może się okazać, że np. nie jest konieczna wymiana okien i drzwi, wystarczy ich uszczelnienie, co jest mniej kosztowne, a może w danym przypadku być równie skuteczne w poprawie efektywności energetycznej budynku. Poza tym nie wszystkie niedociągnięcia są widoczne „gołym okiem”, a kamera potrafi je wychwycić.

Ponadto badania mogą się przyczynić także do wykrywania wad konstrukcyjnych budynku, co pozwala zapobiec ich pogłębianiu i ogranicza koszty przyszłych remontów. Wczesne rozpoznanie problemów umożliwia uniknięcie kosztownych napraw i zapewnia bezpieczeństwo mieszkańców.

Zarządzaj energią wydajniej i chroń środowisko

Termomodernizacja powinna obejmować specjalistyczne badania termowizyjne, testy szczelności budynku, po których mogą nastąpić prace dociepleniowe. Gdy wykonana zostanie odpowiednia izolacja termiczna, należy zając się kwestią dostosowania odpowiedniego systemu grzewczego do nowych warunków. Nowoczesne urządzenia są zarówno wydajne, jak i ekologiczne. Obecnie dużą uwagę przywiązuje się do kwestii ochrony środowiska, a rozwiązania takie jak pompy ciepła, kotły kondensacyjne czy instalacje wykorzystujące biomasę pozwalają na efektywne zarządzanie energią, jednocześnie ograniczając emisję zanieczyszczeń.

Jeśli chcesz wiedzieć, jakie powietrze dociera do Twojego domu lub miejsca pracy, możesz sprawdzić poziomu dwutlenku węgla, tlenku węgla, wilgotności oraz stężenia pyłów PM10 i PM2, zamawiając pomiar jakości powietrza, który przeprowadzi firma TERMOCENT.

Innowacyjne materiały termoizolacyjne podnoszące efektywność energetyczną

Prace termomodernizacyjne mogą dotyczyć takich działań jak ocieplenie elewacji, naprawa dachu, podłóg, usunięcie mostków termicznych, czy wymiana okien i drzwi na szczelne. Oczywiście naprawy, wymiany i ulepszenia powinny uwzględniać użycie materiałów o odpowiednim współczynniku przenikania ciepła. Warto wiedzieć, że można także  zastosować dodatkowe rozwiązania, które pomagają zatrzymać ciepło w domu jak m.in. ekrany za kaloryferami, rolety termoizolacyjne, czy tapeta lub farba termoizolacyjna.

artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *