REKLAMA

Tydzień pierwszej pomocy w ZSP 1 Końskie [wideo, zdjęcia]

Ciekawa inicjatywa uczniowska ma miejsce w trwającym tygodniu w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich. Uczniowie dla uczniów organizują tam „Tydzień pierwszej pomocy” polegający na serii specjalnych prelekcji. 

REKLAMA

„Tydzień Pierwszej Pomocy to inicjatywa Samorządu Szkolnego, szkolnego Klubu Mechanik, klasy mundurowej pod opieką pana Witolda Fitasa, robimy to po to bo warto ciągle przypominać jak udzielać pierwszą pomoc. To obowiązek każdego człowieka i każdy powinien wiedzieć jak to zrobić” – mówi Karol Gajewski, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich.

Pierwsza pomoc wbrew pozorom jest bardzo szerokim zagadnieniem. Uczniowska inicjatywa w popularnym „Mechaniku” dotyczyła różnych jej aspektów –„Mamy pięć stacji. Pokazujemy między innymi ułożenie w pozycji bezpiecznej, resuscytację u dorosłego i dziecka, co zrobić gdy wystąpią zadławienia” – opowiada Gajewski

REKLAMA

I tak na każdej godzinie lekcyjnej inna klasa obserwowała prelekcje prowadzone przez wyszkolonych uczniów, będących przedstawicielami klas mundurowych. Obecni mogli zadawać pytania, a także przede wszystkim samemu ćwiczyć na fantomach oraz żywych modelach.

Oby więcej takich działań wśród młodzieży szkolnej!

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *