REKLAMA

Uczennice Mechanika wicemistrzyniami kraju w Turnieju Maszyn Wiatrowych [zdjęcia]

Drużyna pod nazwą TM – 4 w składzie Oliwia Dziurdź i Zuzanna Milewska z klasy pierwszej Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich została wicemistrzem Polski w Turnieju Maszyn Wiatrowych. Dziewczyny wystartowały pod okiem nauczyciela Sławomira Kołodziejczyka. 

REKLAMA

Od pięciu lat drużyny wystawiane przez ZSP nr 1 zajmują miejsca na podium finałów konkursu.Turniej organizowany jest corocznie przez Piaseczyńską Fundację Ekologiczną, dlatego też zmagania finałowe odbywają się corocznie właśnie w Piasecznie. W tym roku głównym sponsorem była spółka energetyczna PGE, a finały ogólnopolskie gościło Muzeum Techniki w Warszawie. Od czterech lat „Mechanik” współuczestniczy w imprezie, organizując eliminacje dla województwa świętokrzyskiego i przyległych obszarów.

REKLAMA

Zgłoszona na turniej maszyna jest testowana na profesjonalnym stanowisku pomiarowym w trzech konkurencjach: największa moc, obroty przy obciążonym wale maszyny, moment obrotowy przy zatrzymanym wale. Wyniki uzyskane przez drużynę w każdej z konkurencji decydują o jakości maszyn i miejscu zajętym w klasyfikacji generalnej.

I tym razem to konecka maszyna została uznana za jedną z najlepszych – duet Oliwi Dziurdź i Zuzanny Milewskiej zgarnął drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia (ZSP 1 Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *