REKLAMA

Władze Końskich zapraszają na uroczystości Święta Niepodległości [wideo]

Na najbliższy piątek i sobotę zaplanowano w Końskich obchody związane z 99. Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

REKLAMA

„To niezwykła, bo 99. Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ona zacznie cykl przygotowań do obchodów stulecia Niepodległej Rzeczypospolitej. Tym razem więc jeszcze obchodzimy ją tradycyjnie, czyli o 11.30 zapraszam mieszkańców Miasta i Gminy Końskie na spotkanie pod Pomnikiem Wdzięczności, gdzie po krótkim zaprezentowaniu tego co wiąże się z tym dniem przemaszerujemy do Kolegiaty na Mszę Świętą w intencji ojczyzny.” – zaprasza Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

Pod Pomnikiem Wdzięczności, który znajduje się przy ulicy Piłsudskiego naprzeciw Ekonomika delegacje złożą znicze oraz wieńce, a następnie wszyscy w rytm nadany przez Miejską Orkiestrę Dętą  przejdą do Kolegiaty.

REKLAMA

Ciekawostką tegorocznych obchodów Święta Niepodległości w Końskich jest uroczysta akademia, którą przygotowują uczniowie Gimnazjum nr 2 przy ulicy Partyzantów. Widowisko pod tytułem „Bo nie ma Ziemi obiecanej jest tylko Ziemia przeznaczona” rozpocznie się w piątek o godzinie 12:30 w szkole przy ulicy Partyzantów. Przyjść i zobaczyć akademię może każdy.

Wiadomo, że w sobotę niepodległościowe obchody planują też samorządy: Radoszyc, Stąporkowa oraz Rudy Malenieckiej. Ich programy zaprezentujemy w osobnym artykule.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *