Zawód rolnika polega na wielu czynnościach związanych z uprawą ziemi. Ponadto w zakres obowiązków rolnika wchodzi tez hodowla zwierząt. Praca w rolnictwie trwa przez cały rok. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, że zawód rolnika obciążony jest dużym ryzykiem wypadku przy pracy.
REKLAMANieostrożność w użytkowaniu maszyn i narzędzi, kontakt z chemikaliami i zwierzętami może być często przyczyną wypadku lub poniesienia uszczerbku na zdrowiu. Jeśli dojdzie do takiego zdarzenia, rolnik lub jego bliscy, mają prawo do ubiegania się o odszkodowanie.
REKLAMANie wszyscy rolnicy mają świadomość, że w wyniku wypadku i poniesionego uszczerbku na zdrowiu mogą walczyć o odszkodowanie. Czy jednak zawsze takie odszkodowanie jest należne? Po odpowiedź na to pytanie najlepiej udać się do adwokata, który przedstawi nam, co według prawa jest zaliczane do wypadków w rolnictwie. Po indywidualnym rozpatrzeniu naszej sprawy określi na ile nasz wniosek o odszkodowanie jest w danej sytuacji zasadny.
Często utrata zdrowia, uszczerbek na zdrowiu jest tak znaczny, że możemy jako poszkodowani ubiegać się także o przyznanie renty inwalidzkiej. Droga do finału takiej sprawy jest długa i wymagająca znajomości przepisów prawnych. W takich okolicznościach pomoc adwokata lub radcy prawnego jest nieodzowna, dlatego znajdź prawnika korzystając z listy prawników z Polski od polecprawnika.pl. Sami nie załatwimy formalności prawnych, nie podołamy obowiązkom przygotowania dokumentacji w celu dochodzenia swoich roszczeń. Musimy znać konkretne terminy i miejsce zgłoszenia wypadku. Taką jednostką, w przypadku rolnika jest KRUS, która to jednostka po zgłoszeniu rozpocznie procedurę sprawdzającą okoliczności jego zaistnienia. Po zakończeniu ma obowiązek przesłać poszkodowanemu rolnikowi protokół powypadkowy.
Po zapoznaniu się z nim mamy prawo do wniesienia zastrzeżeń i uwag, ale jak się do tego ustosunkować, kiedy nie mamy wiedzy prawniczej? I tutaj znowu z pomocą przychodzi adwokat, który po zapoznaniu się z pismem, określi co powinniśmy zrobić, jakie podjąć dalsze działania i oczywiście w jakim terminie. Uwagi do protokołu muszą być sporządzone na piśmie i być adekwatne do sformułowań prawniczych w nim zawartych.
Profesjonalne sporządzenie takiego pisma pomoże nam również sporządzić adwokat. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z wymogów, jakie stawiają nam przepisy prawne. Niedopełnienie formalności może prowadzić do odmowy wypłaty odszkodowania. Przed wyborem odpowiedniego pełnomocnika warto jest sprawdzić opinie o adwokatach w wyszukiwarce prawników na polecprawnika.pl.
Wypadki w pracy rolnika zdarzają się stosunkowo często, dlatego warto wybrać adwokata specjalizującego się w pozyskiwaniu odszkodowań rolniczych. Znajomość tematu, pozwoli na zagwarantowanie poszkodowanemu na uzyskanie należnego odszkodowania. Adwokat w naszym imieniu postara się o uzyskanie jak najlepszego wyroku w naszej sprawie.
Porada zewnętrza