REKLAMA

Zaburzenia psychiczne u dziecka. Nie lekceważ tych objawów!

Problemy psychiczne dzieci i młodzieży są w Polsce, ale i Europie oraz na całym świecie coraz częstsze. Warto rozmawiać ze swoimi dziećmi i interesować się tym czym one obecnie żyją. W ten sposób możemy zapobiegać, a kiedy należy leczyć trzeba zdać się na specjalistów w tej dziedzinie.

REKLAMA

Zapobiegaj zamiast leczyć 

Rozmowa i poznanie problemów często mogą być już rozwiązaniem. Warto robić to jak najczęściej – zwłaszcza jeśli podejrzewamy, że nasze dzieci mogą sobie z czymś nie radzić. Czasami jednak bywa za późno i wtedy warto zaufać specjaliście np. kliniki https://psychoneurolab.com/. Sprawdzeni lekarze pomogą Twoim dziecku, ale i całej rodzinie.

REKLAMA

Lęki potrafią być bardzo poważne! 

Zaburzenia psychiczne u dzieci można podzielić na kilka grup, o szczegółach przeczytać możecie na stronie https://psychoneurolab.com/zaburzenia-psychiczne-u-dziecka/zaburzenia-lekowe/. Wśród najpoważniejszych z nich należy wyimenić zaburzenia lękowe i ich rodzaje: fobię społeczną (bardzo często występującą w obecnych czasach, ilość przypadków lawinowo wzrosła po pandemii COVID-19), ataki paniki, fobie inne (np. arachnofobia), zespół lęku separacyjnego (polega na odczuwaniu intensywnego lęku związanego z separacją od opiekuna lub domu. U dorosłych może występować w postaci lęku związanego z utratą bliskich osób), zespół lęku uogólnionego (bardzo trudny do rozpoznania, może dotyczyć najrozmaitszych aspektów życia, spraw codziennych, domowych, społecznych), zespół lęku separacyjnego (występuje u dorosłych kiedy stracą oni bliską sobie osobę lub u dzieci jest to lęk przed odseparowaniem od opiekuna, czy też rodzica). Kolejny rodzaj lęków to zaburzenia związane z przebytą traumą i mogą mieć one przeróżne podłoże. Więcej o lękach przeczytacie w portalu https://psychoneurolab.com/zaburzenia-psychiczne-u-dziecka/zaburzenia-lekowe/. Najważniejsze jest jednak by je dobrze zdiagnozwać, a to z pewnością uczynią specjaliści, lekarze psychiatrzy.

Jak leczyć? 

Często by wyleczyć zaburzenia lękowe u dziecka nie wystarczą same terapie. To bywa bardzo poważne schorzenie, które po pierwsze należy przepracować z terapeutą, ale i często wesprzeć to środkami farmakologicznymi. Zaburzenia lękowe u dzieci i młodzieży często pojawiają się w okresie dojrzewania i jeżeli nie są wcześnie wykryte zaczynają narastać, tworząc efekt kuli śniegowej. Nie zdiagnozowane zaburzenia mogą przez miesiące i lata niszczyć psychikę młodej osoby, doprowadzając nawet do najstraszniejszych skutków.

W ich wykrywaniu, jak i leczeniu należy zaufać specjalistom.

artykuł sponsorowany

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *