Trening personalny to świetny wybór nie tylko dla początkujących osób, które marzą o błyskawicznej metamorfozie sylwetki, ale także dla zaawansowanych sportowców z zauważalnie niskimi efektami swojej pracy z ciężarami. Odsłaniamy przed Wami świat trenerów personalnych. Podpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie, jak powinny wyglądać indywidualne zajęcia oraz co powinien zawierać plan rozpisany przez specjalistę.
REKLAMAChcesz osiągnąć realne efekty w krótkim czasie? Skorzystaj z usług specjalistów!
REKLAMADecyzja o wykupieniu abonamentu zezwalającego na uczęszczanie do pobliskiej siłowni bardzo często spowodowana jest chęcią zmiany swojej sylwetki. Redukcja tkanki tłuszczowej, powiększenie masy mięśniowej bądź poprawienie ogólnej sprawności fizycznej. To tylko kilka z najbardziej popularnych celów, jakie stawiają sobie osoby ćwiczące. W ich szybkiej realizacji z pewnością pomoże trening personalny pod okiem wykwalifikowanego i doświadczonego instruktora. Specjalista nie tylko powie nam, jak w prawidłowy sposób wykonywać ćwiczenia, ale przede wszystkim sam nam je rozpisze.
Rozgrzewka i szczegółowo rozpisane serie. Tak powinien wyglądać idealny plan treningowy
Prawidłowy plan treningowy ułożony przez dobrego trenera personalnego powinien być skrojony pod nasze oczekiwania i możliwości. Specjalista musi wziąć pod uwagę nasz staż na siłowni, naszą budowę ciała oraz codzienne funkcjonowanie. Wówczas, wykonywane przez nas ćwiczenia będzie cechowała duża efektywność, a wcześniej ustalony cel uda się zrealizować nieporównywalnie szybciej niż podczas zajęć w grupie albo indywidualnego treningu bez wsparcia instruktora.
Podstawą naszej rozpiski treningowej powinny być ćwiczenia ułożone pod kątem realizacji celu. Oprócz ich nazwy musimy dostać szczegółowo opisane serie, powtórzenia oraz przerwy pomiędzy nimi. Trener personalny podczas indywidualnej konsultacji określa, jaka ilość obciążenia będzie dla nas najbardziej efektywna oraz całkowicie bezpieczna. Na takich zajęciach dowiemy się także, jak prawidłowo wykonywać plan treningowy. Wykwalifikowani specjaliści, tacy jak Sebastian Stoch, na pewno nie zapomną o rozgrzewce przed i kilkuminutowym rozciąganiu po treningu. Taka praktyka uchroni nas nie tylko przed niechcianymi kontuzjami, ale również przygotuje nasze mięśnie do operowania większym ciężarem i umożliwi ich prawidłową regenerację.
Dobry trener personalny to także motywator. Poznaj inne zalety tego typu treningu
Każdy trening personalny cechuje się zwiększoną efektywnością wykonywanych ćwiczeń. Godzina współpracy z wykwalifikowanym instruktorem przynosi rezultaty lepsze niż tydzień treningu na własną rękę. Dodatkowo, korzystając z usług takiego specjalisty możemy mieć pewność, że odpowie na wszystkie nasze pytania. Opłacanie trenera personalnego jest także bodźcem do regularnego odwiedzania siłowni, a ktoś w rodzaju indywidualnego opiekuna w świecie treningu z pewnością ułatwi nam przygodę z ciężarami i hektolitrami potu, które wylewamy na sali.
Materiał partnera.