Zawodnicy GLKS-u Fałków ze świetnym startem w Przedborzu

Elżbieta Szymczyk i Piotr Koń reprezentujący Gminny Ludowy Klub Sportowy z Fałkowa wzięli udział już w 6. edycji biegu „Przedborska Dycha” w Przedborzu w powiecie radomszczańskim. Oboje wybiegali sobie miejsca na podium.

Na zdjęciu Elżbieta Szymczyk i Piotr Koń.

To już szósta edycja „Przedborskiej Dychy”. Bieg z roku na roku przyciąga coraz większą ilość zawodników. Tym razem na starcie w malowniczym miasteczku stanęło około 130 biegaczy. Do pokonania mieli oni zgodnie z nazwą imprezy trasę o długości 10 kilometrów, a rywalizacja toczyła się w dużym upale, przy temperaturze 28 stopni Celsjusza w cieniu.

GLKS Fałków w tej sportowej imprezie reprezentowało dwoje zawodników. Elżbieta Szymczyk w kategorii K40  zdobyła drugie miejsce z życiowym rekordem – 52 minuty 39 sekund, a w kategorii OPEN sklasyfikowano ją na szóstej pozycji. Piotr Koń wygrał w kategorii M-40, jednocześnie zajmując czwarte miejsce w męskiej kategorii OPEN. Gratulujemy!