REKLAMA

Zmarł Marian Tadeusz Jankowski. Przewodniczący Rady Miejskiej w Radoszycach, wieloletni dyrektor I LO

Nie żyje Marian Tadeusz Jankowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Radoszycach, wieloletni dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich. Zmarł nagle, we wtorek wieczorem. Pogrzeb odbędzie się w piątek 24 czerwca o godzinie 12:00 w Kościele pw. św. apostołów Piotra i Pawła w Radoszycach. 

REKLAMA

„Niestety potwierdzam tę tragiczną dla nas wiadomość. Zmarł nasz wielki przyjaciel, wspaniały człowiek, doskonały organizator, ktoś kto łączył ludzi. Nie jestem dziś w stanie powiedzieć więcej, to dla Radoszyc, ale i dla całego powiatu koneckiego ogromny cios” – powiedział nam Michał Pękala, burmistrz miasta i gminy Radoszyce.

REKLAMA

Marian Tadeusz Jankowski urodził się 8 września 1950 roku w Radoszycach. To właśnie tej miejscowości i gminie poświęcił dużą część swojego życia. Z wykształcenia był pedagogiem. Uczył języka polskiego, a także wiedzy o sztuce. W latach 1991-2013 był dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich. Po zakończeniu kadencji tworzył Stowarzyszenie Absolwentów I LO, szkoła ta do końca pozostała w jego sercu, wielokrotnie mówił o niej w rozmowach na szczeblu oficjalnym, ale i przyjacielskim. Był twórcą Gminnego Klubu Cyklistów RANAR i organizatorem corocznego rajdu rowerowego „Radoszycka Szprycha”. Kochał kolarstwo i uprawiał je do ostatnich dni życia.

Od 2014 roku był radnym Rady Gminy, a potem Rady Miasta i Gminy Radoszyce, gdzie pełnił funkcję Przewodniczącego Rady. Był ogromnym zwolennikiem i jednym z inicjatorów przywrócenia praw miejskich tej miejscowości. Wraz z włodarzami dopiął swego 1 stycznia 2018 roku od kiedy to Radoszyce znowu są miastem.

Zmarł nagle we wtorek 21 czerwca w wieku 72 lat. Pogrzeb odbędzie się w piątek 24 czerwca o godzinie 12:00 w Kościele pw. św. apostołów Piotra i Pawła w Radoszycach. 

Poniżej możecie zobaczyć ostatnie zarejestrowane przez naszą kamerę przemówienie Mariana Tadeusza Jankowskiego. Wystąpienie miało miejsce 10 czerwca podczas uroczystości 100-lecia Szkoły Podstawowej w Górnikach. Mówił on tam o nadaniu placówce imienia Henryka Sienkiewicza:

REKLAMA

2 thoughts on “Zmarł Marian Tadeusz Jankowski. Przewodniczący Rady Miejskiej w Radoszycach, wieloletni dyrektor I LO

  1. […] po nagłej śmierci wieloletniego przewodniczącego rady Mariana Tadeusza Jankowskiego (o tym TUTAJ). Wiemy, że kandydatów wystawią dwa komitety […]

  2. […] Marian Tadeusz Jankowski – przewodniczący Rady Miejskiej w Radoszycach, wieloletni dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Końskich. Zmarł nagle w czerwcu w wieku 72 lat. Więcej TUTAJ. […]

Dodaj komentarz