REKLAMA

Znów sukcesy naszych na Ogólnopolskim Turnieju Maszyn Wiatrowych [foto]

Złoto i srebro przywiozły drużyny z powiatu koneckiego z VIII Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych. Finał zmagań miał miejsce w weekend w Piasecznie. To kolejny sukces naszych zawodników na tych zawodach. Od lat ich opiekunem jest nauczyciel w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 Sławomir Kołodziejczyk. 

REKLAMA

Członkowie zwycięskich drużyn z opiekunem Sławomirem Kołodziejczykiem

Przypomnijmy, że eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych odbywają się w całym kraju – jako jeden z regionów eliminacyjnych od kilku lat funkcjonują też Końskie. Przeprowadzone kilka tygodni temu kwalifikacje w ZSP nr 1 w naszym mieście wygrały dwa zespoły gospodarzy – w kategorii szkół podstawowych drużyna z placówki w Modliszewicach, a w kategorii szkół ponadpodstawowych z „Mechanika”.

To one powalczyły w finale o medale. W klasyfikacji generalnej brano pod uwagę wyniki z trzech konkurencji: największy moment; największe obroty oraz największa moc. Wśród szkół podstawowych sobie równych nie miała drużyna SOKÓŁ ze Szkoły Podstawowej (Dawid Piłat) w Modliszewicach wyprzedzając konkurencję o ponad 40 punktów!

REKLAMA

Wśród szkół ponadpodstawowych wygrały Muchomorki z Liceum w Aleksandrowie Łódzki. Tuż za plecami tej ekipy (różniło je tylko 8 punktów) znalazł się zespół TM-2 (Michał Piłat, Kacper Łyczek)  z koneckiego Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1. Serdecznie gratulujemy!

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *