REKLAMA

70-lat II LO w Końskich – fotogaleria

Dziś jubileusz 70-lecia świętuje II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich. 

REKLAMA

Więcej szczegółów i wideo już niebawem. 

REKLAMA

Uroczystość rozpoczęła się o 9:30 od uroczystej mszy świętej, którą sprawował ks. biskup Piotr Turzyński. W nabożeństwie wzięli udział absolwenci, dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście. Część oficjalna odbyła się o godz. 11:00 w hali w Stadnickiej Woli. Nie mogło zabraknąć okolicznościowych przemówień i prezentów. Starosta konecki Bogdan Soboń wraz z całym zarządem powiatu na ręce dyrektor II LO Beaty Salaty złożył czek w wysokości 10 tysięcy złotych na rzecz szkoły, a marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas wręczył pamiątkowy grawerton. Podczas uroczystości głos zabrali także wiceburmistrz Krzysztof Jasiński oraz wicestarosta Andrzej Marek Lenart. Dyrektor Beata Salata podziękowała za przybycie i przybliżyła historię placówki.

Marszałek Jarubas wręczył nagrody dla najbardziej zasłużonych nauczycieli i dyrektorów.  Starosta Soboń przekazał nagrody pieniężne dla nauczycieli z tej szkoły: dyrektor Beacie Salacie, wicedyrektor Joannie Fornal, Pawłowi Dziubie oraz Mariuszowi Brzozowiczowi.

Następnie w atrakcyjnej formie przypomniano historię szkoły i zaprezentowano część artystyczną, w której wystąpili obecni uczniowie i absolwenci. O godz. 13:30 uczestnicy autokarami udali się do II LO, tam zaserwowano wszystkim  pyszny obiad i rozpoczęła się część nieoficjalna. Goście oglądali wystawę fotografii, którą przygotowano ze zdjęć pochodzących od wszystkich pracowników – byłych i obecnych, a także od absolwentów, począwszy od początków lat pięćdziesiątych. Muzycznie czas umilili Dominika i Marcin Wróbel, którzy ukończyli II LO.

O godz. 20:00 rozpocznie się Bal Absolwenta w Łuczniku w Sielpi.

Zdjęcia:

REKLAMA