REKLAMA

Dzień Otwarty w ŚODR w Modliszewicach już w niedzielę

Dzień Otwartych Drzwi Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach odbędzie się w niedzielę. To już 43 odsłona tej sztandarowej imprezy.

REKLAMA

Podczas wydarzenia rolnicy mają okazję zaprezentować swoją całoroczną pracę. W trakcie imprezy będzie można zobaczyć 23-hektarowe pole doświadczalne, a na nim wiele odmian roślin uprawnych, będzie można zaczerpnąć wiedzy o technologicznych nowinkach i poznać obowiązujące trendy hodowlane. Na stoiskach firm związanych z rolnictwem każdy może zasięgnąć porady oraz obejrzeć maszyny rolnicze.

REKLAMA

„I tym razem spodziewamy się ponad 100 wystawców z ich bogatymi ofertami. Będą to nie tylko rośliny ozdobne, kulinarne produkty regionalne i wyroby rękodzielnicze, ale również wiele atrakcji dla dzieci, np. plac zabaw, przejażdżki konne i loteria fantowa. Zwiedzający będą mogli popatrzeć na egzotyczne alpaki i na okazy rodzimych ras: królików, gęsi kieleckiej, gołębi oraz drobiu ozdobnego. Nie zabraknie też dużych zwierząt hodowlanych, które w ramach XIII Świętokrzyskiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych zostaną ocenione przez sędziów. To oni wytypują czempionów spośród bydła mlecznego, mięsnego i owiec. Zawsze też wybierana jest superczempionka wystawy, która przed sceną główną dekorowana jest kwietnym wieńcem. I jest to niezwykle barwny akcent imprezy. Natomiast hodowcy wyróżnionych zwierząt za swój trud hodowlany otrzymują puchary, nagrody i dyplomy” – mówi dyrektor Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Jerzy Pośpiech.

Podczas DOD ogłaszane są również wyniki innych wojewódzkich konkursów. Poznamy tegorocznych laureatów „Pięknego i Bezpiecznego Gospodarstwa Agroturystycznego” i mistrzów wojewódzkich AGROLIGII. Tego dnia i na polu, i na placu Ośrodka już od 9.00 rano do godzin popołudniowych będzie dziać się niezwykle dużo. Na pewno każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.

 

REKLAMA

Comments are closed.

REKLAMA