Za nami już piąta edycja koncertu charytatywnego "Mikołaj dla Każdego". To wydarzenie co roku organizują uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich.
Koncert ma nadawać wydarzeniu kulturalny i świąteczny ton, ale głównie chodzi o licytacje. Dochód z nich zostaje przekazany na wsparcie rodzin mniej zamożnych uczniów. Kolejna edycja wydarzenia ponownie okazała się rekordowa. W piątek zebrano łącznie nieco ponad 16 tysięcy złotych!
Uroczystą galę poprowadzili: przewodniczący samorządu uczniowskiego Łukasz Stępień oraz jego zastępczyni Iza Popiel. Natomiast licytacje tradycyjnie już poprowadził ks. Krzysztof Sieczka. Za organizację wydarzenia odpowiadała nauczycielka Joanna Stołowska, a także Samorząd Uczniowski.
Punktualnie o godzinie 17.00 w piątek w auli Starego Ogólniaka zgromadziły się tłumy gości. Wśród nich był Naczelnik Oświaty w Starostwie Krzysztof Stachera. Na scenie zaś zaczęła prezentować się młodzież. Piosenki wykonywali: Iza Popiel, Marysia Teper, Wojciech Kołodziejczyk, Adam Wodecki, Tomasz Styś, Pola Grzegorczyk, Urszula Szlenk, Michał Trojanowski, Maria Markiewicz, Magda Rut, Piotr Karlikowski, Dawid Cichoń i Wiktoria Karbownik.
Skecz pomiędzy muzycznymi atrakcjami odegrały Aleksandra Grosman i Natalia Kucharska. Ta druga wydeklamowała również na samym początku koncertu wiersz ku pamięci Kamili Lasoty - niedawno tragicznej zmarłej uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego w Końskich. Wspomnienie Kamili i minuta ciszy były z resztą najbardziej wzruszającym momentem tego dnia.
::attachment{"type":"image","item_id":"564163", "alt":"zdjęcie", "title":"", "longSide":"800"}
W samych licytacjach najaktywniej brali udział: Wojciech Jasnos - dyrektor I LO, Robert Śledź - właściciel restauracji Starbex, Państwo Edyta i Jacek Cichoń. Łącznie zlicytowano ponad 60 przedmiotów, z czego największe ceny osiągnęły: Pobyt na Teneryfie dla dwóch osób na okres od 7 do 10 dni - 1100 złotych oraz piłka z podpisami reprezentantów Polski w szczypiorniaka - 350 złotych. Inne ciekawe gadżety to między innymi bombki wykonane własnoręcznie przez mamę dyrektora Jasnosa, płyty z muzyką przeróżnych artystów, przejażdżka motocyklem i kawa z ks. Jackiem Maroszkiem, czy lodówka do wina. Oprócz licytacji młodzież za symboliczne grosiki wrzucane do puszek częstowała ciastami, które zostały przez nich upieczone. Wszyscy uczestnicy zostali też poczęstowani goframi i sajgonkami, które podarowała konecka restauracja Saigon.
Przez cztery ostatnie lata szkolna społeczność podczas koncertów charytatywnych zebrała około 28 tysięcy złotych. Tylko tym razem doliczono się już 16 tysięcy zł. To daje łączną sumę około 44 tysięcy, które trafią do najbardziej potrzebujących uczniów ze Starego Ogólniaka.
Zdjęcia:
::attachment{"type":"image","item_id":"564178", "alt":"zdjęcie", "title":"", "longSide":"800"}
Tyle pokaże termometr i praca stanie. Będą limity
Czyli ustawa jak zwykle pod urzędników, nie dla ludzi pracy.
Obywatel
07:52, 2026-06-24
Mieszkania SIM SMS przyznane. Zakończył się nabór
Ale za tymi blokami są tory kolejowe. Ten jeden blok to nawet blisko stoi. Ciekawe jak z hałasem.
Wania4781
07:38, 2026-06-24
Ruszają wymiany piecyków na CWU w Końskich!
A jak ma wyglądać remont pod gorącą wodę w mieszkaniu w bloku?
gość
06:57, 2026-06-24
Ruszają wymiany piecyków na CWU w Końskich!
Woda będzie droga !
Wyborca
23:45, 2026-06-23
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tkn24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz