REKLAMA

Pękala z jednogłośnym absolutorium! [zdjęcia]

W Radoszycach bez niespodzianek! Burmistrz Michał Pękala jednogłośnie otrzymał od radnych absolutorium za wykonywanie budżetu w poprzednim okresie czasowym. 

REKLAMA

Drużyna gminy Radoszyce wspiera burmistrza Pękalę na każdym kroku.

Absolutoryjna sesja w Radoszycach miała miejsce w poniedziałek. Radni nie mieli wątpliwości i jednogłośnie zagłosowali za udzieleniem absolutorium burmistrzowi Michałowi Pękali. –„Radni jednogłośnie zagłosowali, za udzieleniem mi absolutorium. Inwestycja goni inwestycje. W większości już w 50 % zapłaconych. A stan zadłużenia gminy na dziś to 0 zł.” – pisał tuż po sesji na swoim facebookowym koncie burmistrz Radoszyc.

REKLAMA

Absolutorium udzielane jest włodarzowi danej jednostki samorządowej za wykonanie budżetu w poprzedzającym okresie czasu. Zanim odbędzie się głosowanie nad nim swoją opinię o budżecie i jego wykonaniu wydaje Regionalna Izba Obrachunkowa. W przypadku Radoszyc opinia ta była oczywiście pozytywna.

Kilka dni przed sesją w Radoszycach radni Stąporkowa absolutorium udzielili burmistrz swojego miasta Dorocie Łukomskiej. W tym tygodniu takie głosowania odbędą się jeszcze w gminie Końskie i powiecie koneckim.

Zdjęcia:

REKLAMA

Comments are closed.

REKLAMA