REKLAMA

11 listopada w Radoszycach. Fotorelacja

Oficjalne uroczystości na radoszyckim rynku, a także msza święta w intencji ojczyzny. Mieszkańcy miasta i gminy Radoszyce w sobotę licznie wzięli udział w obchodach 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

REKLAMA

Msza święta rozpoczęła się o godz. 10.00 w kościele parafialnym pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, a sprawował ją miejscowy ksiądz proboszcz. Następnie jej uczestnicy w uroczystym pochodzie udali się na rynek, gdzie pod pomnikiem odbyła się dalsza część świętowania odzyskania przez Polskę niepodległości. Na miejsce odegrano hymn państwowy i głos zabrał tam burmistrz miasta i gminy Michał Pękala.

REKLAMA

Potem przybyłe delegacje złożyły znicze oraz wieńce, w ten sposób symbolicznie oddając hołd wszystkim tym, którzy walczyli za wolną Polskę. Wśród uczestników spotkania nie zabrakło druhów z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, harcerzy i zuchów, a także młodzieży szkolnej.

To właśnie uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. gen. bryg. Antoniego Hedy-Szarego w Radoszycach pod kierunkiem Renaty Kitlińskiej i Jolanty Binkowskiej zaprezentowali podniosłą, patriotyczną część artystyczną.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *