REKLAMA

19 bezpiecznych przejść dla pieszych pojawi się w gminie Końskie [wideo, zdjęcia]

Na terenie gminy Końskie powstaje właśnie 19 bezpiecznych przejść dla pieszych na całym przebiegu drogi krajowej 42: od Kazanowa do Piły. To zasługa dobrej współpracy gminnego samorządu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

REKLAMA

„Gmina Końskie podpisała porozumienie z GDDKiA i ono było pokłosiem wielokrotnie powtarzanych wniosków o to, by przejścia dla pieszych na bardzo ruchliwej DK42 uczynić bezpieczniejszymi. Samo porozumienie zakładało, że GDDKiA i gmina Końskie wspólnie przygotowują przebudowę przejść, by uzyskały funkcjonalności, które czynią je bezpieczniejszymi. My udostępniliśmy infrastrukturę elektryczną i zobowiązaliśmy się do utrzymywania tych przejść dla pieszych. Natomiast po stronie inwestycyjnej całość wydatków jest po stronie Generalnej Dyrekcji”  – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

REKLAMA

Dwa przejścia powstają w Nowym Kazanowie, trzy w Pomykowie oraz Pile, a pozostałe czternaście na terenie miasta Końskie. Oprócz pasów na takie bezpieczne przejście dla pieszych składa się specjalne oświetlenie oraz pomarańczowa sygnalizacja świetlna – chodzi przede wszystkim o to by takie miejsce było bardzo dobrze widoczne dla kierowców.

Zdjęcia:

REKLAMA

6 thoughts on “19 bezpiecznych przejść dla pieszych pojawi się w gminie Końskie [wideo, zdjęcia]

 1. Konecczanka pisze:

  Panie Burmistrz,
  Ludzie tylko jednego przejścia chcą – Przejścia Burmistrza na emeryturę w trybie pilnym!

 2. Adam pisze:

  Konecczanka, nie mów za ludzi ,masz duzy przerost ego ,
  straciłas instynkt obiektywnosci . A o losach burmistrza to zadecydują mieszkancy w najblizszych wyborach a nie ktos takich niskich lotow jak ty ,
  Jak w ogóle mozna sie wypowiadac za ogół , to choroba i to sie pewnie leczy.
  Chociaz medycyna zna tez przypadki beznadziejne …

 3. Obywatel pisze:

  Miejmy tylko nadzieję, że tego oświetlenia nie będą wyłączali w nocy tak jak latarni bo wtedy straci to sens.

 4. Marcin pisze:

  To nie żadna dobra współpraca samorządu,tylko w cały ciągu drogi 42 będą budowane takie przejścia.
  Panie redaktorze trzeba weryfikować informacje,chyba że uprawia pan propagandę sukcesu naszej władzy.

 5. zzz pisze:

  adam jest tego przykładem .brak lekarstwa na jego chorobe

 6. itd pisze:

  Bezpieczne przejście na tak ruchliwej drodze? Ciężko czasem przejść z dzieckiem do szkoły -ciężarówki pędzą przez miasto z prędkością, która uniemożliwia zatrzymanie się -i to nie jest 50km/h ( przejście Hubala/Krakowska przy dawnej szkole muzycznej ) Tam pasowała by kładka nad jezdnią, albo przejście wyniesione. Kierowcy pędzą od ronda w kierunku centrum i są „zaskoczeni” duża ilością przejść i pieszych -co bardzo często kończy sie nagłym hamowaniem lub przelotem przez przejście z braku możliwości wyhamowania.

Dodaj komentarz